Medycyna komórkowa- list od Małgorzaty K.

Szanowny Panie Doktorze! przeczytałam książkę Matthiasa Ratha „Dlaczego zwierzęta nie dostają zawałów serca…tylko my ludzie”. Nie szokuje mnie odkrycie dra Ratha, ponieważ już dr Ożarowski pisał, że sam bierze wysoką dawkę witC-2000mg,a przecież ma już ponad 80 lat i jak sądzę dobre zdrowie a na pewno umysł. Bardzo interesuje mnie medycyna naturalna, homeopatia itp. dlatego bardzo zależy mi na poszerzaniu mojej nikłej wiedzy na temat między innymi komórkowych składników odżywczych i sposobu dostarczania ich organizmowi. z poważaniem: Małgorzata K.

P.s. Szanowny Panie Doktorze! to znowu ja. Przed chwilą przeczytałam na Pana głównej stronie www.roik.pl fragment Pana rubryki „O mnie” . Pisze Pan o prof. Julianie Aleksandrowiczu. To zainteresowanie moje medycyną niekonwencjonalną i inne spojrzenie na nasze życie i zdrowie zaczęło się od nabycia w kiosku. Ruchu w deszczowy, wakacyjny dzień książki prof. Aleksandrowicza
„Nie ma chorób nieuleczalnych”. Jeszcze raz pozdrawiam: Małgorzata K.

Moja odpowiedź: w najbliższym czasie otrzyma Pani interesujące informacje na temat medycyny komórkowej. Od dawna trwają spory naukowe na temat dziennej dawki witaminy C dla naszego organizmu. Nie mnie rozstrzygać kto ma rację!
Prof. Julian Aleksandrowicz radykalnie zmienił moje myślenie lekarskie! Oto pełny tekst mojej wypowiedzi na ten temat we wspomnianej rubryce:

Nazywam się Jacek Roik, jestem lekarzem chorób wewnętrznych. Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Krakowie ukończyłem w 1969 roku. W marcu 1984 roku napisałem list do prof. Juliana Aleksandrowicza w Krakowie z zapytaniem: czy jest sens organizować sklep ze zdrową żywnością w Tarnowie? Pracując jako lekarz pierwszego kontaktu zauważyłem, że ilość wypisywanych recept dla Pacjentów nie przekłada się na Ich poprawę stanu zdrowia! Widziałem również moje recepty w koszu na śmieci obok Przychodni, gdzie wtedy pracowałem! Nie było najmniejszego sensu powielać ten styl leczenia i pisać tylko leki chemiczne! Postanowiłem wypisywać Moim Pacjentom recepty na zdrowy styl życia! Dlatego napisałem list do Autorytetu w tej dziedzinie jakim był ś. p. prof. Julian Aleksandrowicz (zmarł w 1988 roku w Krakowie). List ten zdeponowałem w Archiwach Biblioteki Miejskiej w Tarnowie, jako dowód rozpoczęcia mojej działalności na rzecz zdrowej żywności. Otrzymałem natychmiastową odpowiedź od Profesora Juliana Aleksandrowicza, że jak najbardziej jest potrzeba zorganizowania takiej placówki nie tylko w Tarnowie! Przeczytałem wiele książek, które napisał Profesor Julian Aleksandrowicz i Jego sposób myślenia o zdrowiu mnie przekonał i spowodował zmiany w moim postępowaniu jako lekarza ! Zacząłem zwracać uwagę na holistyczne podejście do zdrowia! A więc nie tylko leki ale odżywianie, środowisko w którym żyjemy i pracujemy, wreszcie higiena psychiczna oraz wysiłek fizyczny a przede wszystkim zdrowa żywność jaką codziennie spożywamy, ma znaczenie dla każdego z nas jeżeli chodzi o zdrowie!
Zrozumiałem ucząc się od Profesora Juliana Aleksandrowicza, że od Rolników czyli ?Lekarzy Ziemi? zależy w dużym stopniu nasze zdrowie! Stąd moje poszukiwanie zdrowej żywności w Polsce, stąd pomysł zorganizowania Wirtualnych Targów Zdrowej Żywności i Produktów Naturalnych- www.roik.pl/wt ! Jest to jakby przedłużenie idei Targów Zdrowej Żywności, które po raz pierwszy odbyły się w Tarnowie w 1985 roku i są do tej pory najstarszą tego typu imprezą w Polsce! Takie Targi jako impreza handlowa trwają kilka dni, a o ZDROWIE trzeba dbać cały rok dzień w dzień! Staram się każdemu Pacjentowi z którym się stykam w codziennej praktyce przekazywać WIEDZĘ na temat profilaktyki chorób cywilizacyjnych. To zagadnienie uważam za najważniejszy cel mojej pracy! Można mieć dużo pieniędzy a mało wiedzy na temat jak być zdrowym i zmierzać ku chorobie, a gdy sytuacja jest odwrotna możemy być zdrowsi! Zapraszam do współpracy, bo zdrowie jest największym naszym skarbem! Chętnie się podzielę swoimi doświadczeniami, zobowiązuje mnie do tego pamięć o Profesorze Julianie Aleksandrowiczu , bo Jemu zawdzięczam zmianę mojego myślenia w trosce o zdrowie Moich Pacjentów! Lekarz – tak pisał Profesor Julian Aleksandrowicz- nie może zabrać swojej wiedzy ? do grobu? musi ją przekazywać Pacjentowi, dla jego dobra!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>