Medycyna komórkowa Dr Ratha- wysokie ciśnienie krwi (3).

Potrzeba opracowania nowych metod: Zdrowie komórkowe. Przyjrzyjmy się faktom:
Większość leków przepisywanych na receptę, przyjmowanych obecnie przez miliony ludzi cierpiących na nadciśnienie tętnicze, nie jest w stanie poradzić sobie z najpowszechniejszym zasadniczym źródłem rozwoju nadciśnienia: długotrwale zwiększonym napięciem lub skurczem milionów komórek mięśniowych (gładkich) w ścianach tętnic, co prowadzi do zmniejszenia światła tętnicy, a tym samym do zwiększenia ciśnienia krwi. Nieliczne leki na receptę, która są w stanie obniżyć napięcie komórek mięśniowych, np. blokery kanału wapniowego, to związki syntetyczne, które, w odróżnieniu od substancji naturalnych, opuszczają komórki układu krążenia nie mogąc wejść z nimi w interakcję opartą na samoregulacji biologicznej. Nadmierne dawki tych leków syntetycznych nie są przez te komórki zwyczajnie „ignorowane”, ale mogą doprowadzić do przedawkowania i zatrucia, co tłumaczy opisane powyżej poważne i powszechne skutki uboczne.

Jednym z najważniejszych związków biologicznych uczestniczących w regulowaniu ciśnienia krwi jest tlenek azotu, o wzorze chemicznym NO. Z uwagi na to, że powoduje on rozkurczenie ścian naczyń krwionośnych, tę niewielką molekulę określa się również mianem czynnika rozkurczowego pochodzenia śródbłonkowego (EDRF).

Niedobór tego czynnika rozkurczowego prowadzi nieuchronnie do podwyższenia ciśnienia krwi, co oznacza, że wyższe ciśnienie można generalnie obniżyć poprzez dostarczenie organizmowi optymalnej ilości tlenku azotu. Obecność tego czynnika w naszym organizmie można zwiększyć stosując się do prostych zaleceń dietetycznych. Najważniejszą substancją, która może nam w tym pomóc jest naturalny aminokwas arginina.

Inne naturalne mikroelementy, jak witamina C, magnez oraz grupa ekstraktów roślinnych zwanych polifenolami, są częścią ludzkiej diety od tysiąca pokoleń. Są to substancje, z którymi komórki naszego układu krążenia są w stanie wchodzić w biologiczne interakcje.

Optymalne spożycie argininy, witaminy C, magnezu, polifenoli i innych mikroelementów może przyczynić się do unormowania nadciśnienia poprzez poprawienie nieprawidłowego funkcjonowania metabolizmu komórkowego, co prowadzi do zmniejszenia napięcia ścian tętnic, a co za tym idzie do obniżenia podwyższonego ciśnienia krwi.

Więcej informacji na temat tego procesu można uzyskać odwiedzając znajdującą się obok dioramę dotyczącą nadciśnienia tętniczego.

Badania prowadzone w nowych ważnych dziedzinach, jakimi są zdrowie komórkowe i medycyna komórkowa, w szybki sposób zwiększają naszą wiedzę na temat interakcji biologicznych zachodzących pomiędzy związkami naturalnymi w naszych komórkach. Coraz większa posiadana przez nas wiedza na temat sposobu, w jaki mikroelementy i inne cząsteczki biologiczne regulują metabolizm milionów komórek ścian tętnic, zapewniając w ten sposób zdrowie układu krążenia, musi, w sposób nieuchronny, spowodować przełom w zakresie zapobiegania, kontrolowania i zmniejszenia poziomu epidemii nadciśnienia tętniczego.

Z kompleksowym, dostępnym współcześnie naukowym materiałem dowodowym, dokumentującym korzystny wpływ tych mikroelementów na obniżenie podwyższonego ciśnienia krwi można zapoznać się w bibliotece elektronicznej dostępnej na naszej stronie internetowej.

Innym ważnym czynnikiem, oprócz uzupełniania diety o mikroelementy, przyczyniającym się do obniżenia wysokiego ciśnienia krwi oraz utrzymania dobrego ogólnego stanu układu krążenia jest zdrowy tryb życia. Oznacza to rozsądną dietę bogatą w warzywa i owoce; regularny wysiłek fizyczny w postaci spacerów, biegania, jazdy na rowerze czy pływania; stosowanie metod obniżających poziom stresu, w tym regularny relaks, oraz, przede wszystkim, powstrzymanie się od palenia tytoniu.

Informacje podane na niniejszej stronie internetowej nie mają charakteru porady lekarskiej. Ich celem jest dostarczenie naukowych informacji umożliwiających ludziom na całym świecie podjęcie działań mających na celu zapanowanie nad epidemią nadciśnienia tętniczego. Więcej na www.bodyxq.org  

P.S. udzielam bezpłatnie informacji na temat medycyny komórkowej Dr Ratha , wysyłam bezpłatne informacje pocztą elektroniczną na temat zasad medycyny komórkowej, informuję w jaki sposób nabyć prawo do rabatów 10% lub 20 % przy zakupie produktów Dr Ratha, pomagam bezpłatnie dobrać produkty Dr Ratha w zależności od stanu zdrowia- po przeprowadzonej rozmowie telefonicznej! Jacek Roik, tel. 14 , 655 84 49, 13.00- 14.00 i 19.00- 20.00.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>