Medycyna komórkowa DR Ratha- wrzodziejące zapalenie jelita grubego i choroba Crohna.

Witam serdecznie, bardzo proszę Pana o konsultację w sprawie mojego męża Fryderyka. 8 lat temu zdiagnozowano u niego colitis ulcerosa a następnie wrzodziejące zapalenie kanalików żółciowych.
Przez ostatnie lata jego stan był w miarę stabilny. W grudniu’10 nastąpiło zaostrzenie, które trwa do dnia dzisiejszego.
Był hospitalizowany, stosowano standardowe leczenie przy zaostrzeniu colitis ulcerosa czyli wrzodziejącym zapaleniu jelita grubego. Z badania histopatologicznego wyszło jednak, że choruje na tzw. Crohna. Przyjmuje etocort, pentase, ursofalk, imuran.
Ostatnio poradzono nam, aby zaczął spożywać grysik orkiszowy.
Jeżeli posiada Pan wiedzę na temat naturalnego wspomagania organizmu przy w/w chorobach to bardzo proszę o radę.
Z góry Panu dziękuję. Ewa M.

W książce „Pytania i Odpowiedzi” Medycyna Komórkowa Dr med. Matthiasa Ratha znalazłem informację :

http://www.roik.pl/medycyna-komorkowa-dr-ratha-wrzodziejace-zapalenie-jelita-grubego-i-choroba-lesniewskiego-crona/

Wrzodziejące zapalenie jelita (Colitis ulcerosa) jest przewlekłym procesem zapalnym błony śluzowej jelita grubego i odbytu, towarzyszy mu gorączka i owrzodzenie. Częstym objawem jest wydalanie kału wraz z krwią i ropą.Choroba ta poważnie osłabia tkankę łączną jelita grubego.
Choroba Leśniewskiego- Crohna (Morbus Croni) jest przewlekłym procesem zapalnym przewodu pokarmowego, najczęściej końcowego odcinka jelita cienkiego i początkowego jelita grubego. W przebiegu choroby powstają wrzody ograniczające możliwości chłonne ścian jelit, a w konsekwencji takie objawy, jak: biegunka, gorączka i wymioty, które prowadza do odwodnienia i niedoborów pokarmowych. Także i w tym przypadku tkanka łączna ścian jelit ulega poważnym uszkodzeniom.

Synergia komórkowych składników odżywczych zawierająca między innymi polifenole (EGCG- gallusan epigallokatechiny), aminokwasy: lizynę i prolinę, a także witaminę C i tak zwane ?substancje cementowe?- glukozaminę wpływa na zahamowanie procesów zapalanych ścian jelit i na odbudowę zdrowej i elastycznej tkanki łącznej. Na zdrową funkcję komórek układu pokarmowego i uzupełnienie niedoborów pokarmowych wpływają następujące składniki: glutamina, kwas foliowy, witaminy z grupy B oraz enzym trawienny- bromelaina.

Jestem w stanie podać nazwy produktów Dr Ratha, które mają zastosowanie w tych dwóch schorzeniach. Najlepiej jednak wcześniej zapisać się do Koalicji dla Zdrowia dr Ratha, aby dostać bezpłatne materiały informacyjne na temat medycyny komórkowej i nabyć prawo do zniżkowych zakupów produktów. W tym celu proszę podać adres pocztowy i telefon kontaktowy bym mógł wszystkim chętnym wysłać bezpłatnie deklaracje, które po wypełnieniu należy odesłać do Biura Dr Ratha w Warszawie. Jacek Roik, roik@roik.pl, tel. 14, 655 84 49, 19.00- 21.00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>