Medycyna komórkowa Dr Ratha- seminarium Dr Aleksandry Niedzwiecki w Kwidzynie, „Zwycięstwo nad rakiem”.

Do Kwidzyna przyjechała dr Aleksandra Niedźwiecki, autorka książki: „Zwycięstwo nad rakiem”. Organizatorką kwidzyńskiego seminarium była Barbara Szałapska, która zaprosiła 19 marca do kinoteatru zainteresowane tą problematyką osoby. Odzew był spory, bo sala została wypełniona do ostatniego miejsca. Amerykański naukowiec polskiego pochodzenia przedstawił zebranym dokumentację i odkrycia naukowe w dziedzinie medycyny komórkowej, które prowadzi od wielu lat Badawczy Instytut Medycyny Komórkowej Dr Ratha, zlokalizowany w Dolinie Silikonowej (Silicon Valley), w Kalifornii. Pracami tego instytutu kieruje wybitny biochemik – dr Aleksandra Niedzwiecki, długoletni współpracownik Dr Ratha i innych wybitnych naukowców. Jednym z osiągnięć instytutu jest wprowadzenie zasady synergii substancji odżywczych, jako podstawowej metody przywrócenia równowagi metabolicznej, zachwianej przez procesy patologiczne.

- Nasz instytut prowadzi badania w dziedzinie chorób serca, chorób infekcyjnych i wszystkie te badania realizujemy w kierunku medycyny naturalnej. Czy rzeczywiście leczymy raka? – tak rozpoczęła swoją prezentację dr Niedzwiecki.

Potem prelegentka przedstawiła slajdy, na których było widać jak szybko rośnie globalny rynek farmaceutyków. W tym samym czasie z podobną dynamiką odnotowano wzrost śmiertelności z powodu raka.

- Wygląda na to, że nikt nie wierzy w to, że raka można wyleczyć. Rak wciąż jest niepokonaną chorobą i to od dziesięcioleci. Mimo zastosowania chemioterapii, radioterapii i szukania różnego rodzaju leków, które mogłyby pomóc zwalczyć tę chorobę, to w dalszym ciągu na raka umiera około 7,5 miliona ludzi na całym świecie. W Polsce w 2008 roku zmarło aż 93 tysiące ludzi – kontynuowała Aleksandra Niedzwiecki. – Czy rzeczywiście zrobiliśmy postęp jeśli chodzi o raka? Niestety nawet nie mówimy o jego wyleczeniu. Odnotowuje się pięcioletnie przeżycie jako sukces. Okazuje się jednak, że tylko 60 proc. pacjentów przeżywa pięć lat od momentu diagnozy raka. Do obrotu dopuszczane są leki dla pacjentów, które zmniejszają o 30 proc. wielkość guza i to tylko u 50 proc. pacjentów. Również efekty uboczne chemioterapii i radioterapii prowadzą do upośledzenia zdrowia, ze względu na to, że są one bardzo toksyczne i są bardzo kosztowne.

Dlatego właśnie działania w kierunku naturalnej kontroli krytycznych etapów choroby nowotworowej podjął zespól naukowy pod kierownictwem Dr Aleksandry Niedzwieckiej. Naukowcy ustalili synergiczną kombinację określonych składników odżywczych, która jest w stanie powstrzymać rozwój i metastazę komórek nowotworowych, a także udowodnili, że specyficznie dobrany kompleks witamin, aminokwasów, minerałów i naturalnych polifenoli jest efektywny w jednoczesnym zahamowaniu kluczowych mechanizmów rozwoju nowotworów.

- Wszystkie nasze badania są naukowo udokumentowane, jeśli chodzi o nasze prace w dziedzinie raka. Opublikowaliśmy ponad 70 naukowych publikacji, które można przeczytać w czasopismach naukowych i medycznych. Nasza działalność jest działalnością non-profit i wszystkie dochody z naszej działalności idą na wspieranie badań, edukacji i informacji publicznej. Dochodzimy do wniosku, iż jedynym sposobem w jaki możemy obronić nasze zdrowie to wówczas, gdy wszyscy o tym będziemy wiedzieć, a nie tylko fachowcy, lekarze oraz naukowcy – przekonywała zebranych autorka książki „Zwycięstwo nad rakiem”.

Dlaczego chemioterapia nie jest skuteczna?

Aby to wytłumaczyć najpierw musimy zrozumieć naturę chemioterapii. Jej celem jest niszczenie komórek raka. Do niszczenia używa się środków chemoterapeutycznych, które są bardzo silnymi toksynami. Nie dyskryminują one zdrowych i chorych komórek, dlatego też te zdrowe mogą ulegać zniszczeniu. W chemioterapii używa się związku, który stosowany był w czasie I wojny światowej – gazu musztardowego. Właśnie pochodne tego gazu używa się w chemioterapii. Jedyną zmianą, którą dokonano jest wymiana atomu siarki, na atom azotu. I taką wojnę chemiczną stosuje się obecnie do walki z rakiem.

Pragnę dodać, że Dr Aleksandra Niedzwiecki była zachwycona tym, co zobaczyła w Kwidzynie. Była pod wielkim, pozytywnym wrażeniem, zarówno w odniesieniu do perfekcyjnej organizacji projektu jak i gości obecnych na seminarium, którzy wykazywali duże zainteresowanie poruszanymi problemami. Chciałaby, aby Kwidzyn był pierwszym miastem w Polsce zupełnie wolnym od raka, ale również innych przewlekłych chorób w tym cukrzycy, arteriosklerozy itp. Będzie wspierać działania powstałej w Kwidzynie Koalicji Dr Rath w Obronie Zdrowia. Jest gotowa zaimplementować program pilotażowy. Podobny program jest już gotowy do wdrożenia przez Ministerstwo Zdrowia Ukrainy w dwóch miastach, między innymi w Kijowie. Również w Polsce były daleko zaawansowane prace nad nową opieką zdrowia. Był oddelegowany specjalny Pełnomocnik Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego do rozmów z Dr Rath Health Program, ale wiadomo, katastrofa z 10 kwietnia 2010 roku zmieniła ekipę i do rozmów nie powrócono. Pani Doktor jest Polką z pochodzenia i bardzo by chciała, aby odkrycia Instytutu kalifornijskiego niosły pomoc i zdrowie Polakom. Bardzo silnie to podkreślała podczas każdej okazji do rozmowy. Ona kocha Polskę i Polaków, a Kwidzyn jest w Polsce…

Tylko od Kwidzyniaków zależy czy odpowiedzą na to z aprobatą. Czy włączą się w prace nowo powstałej Koalicji Zdrowia, której siedzibę pani Doktor odwiedziła i dokonała symbolicznego otwarcia. Stoimy przed ogromną szansą. Nasze zdrowie jest w naszych rękach.

Roman Szałapski, www.pulskwidzyna.pl

P.s. warto zainteresować się zasadami medycyny komórkowej Dr Ratha- www.dr-rath.com . W tym celu proszę podać adres pocztowy bym mógł każdemu wysłać bezpłatny wniosek przynależności do Koalicji Dr Ratha dla Obrony Zdrowia. Wniosek umożliwia zakup produktów Dr Ratha z rabatem oraz zapewnia otrzymanie z Biura Dr Ratha w Warszawie bezpłatnych materiałów informacyjnych. Jacek Roik, tel. 14, 655 84 49,  www.roik.pl

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>