Medycyna komórkowa Dr Ratha- jelito cienkie.

Nieznany organ – jelito cienkie. Okazuje się, iż niewiele wiemy o tym ważnym dla zachowania naszego zdrowia i dobrego samopoczucia organie. Czy wiedzą Państwo, że praktycznie całe jelito cienkie zawieszone jest na krezce, części otrzewnej, w której przebiegają naczynia krwionośne, limfatyczne, jak również włókna nerwów jelitowych, czy że dzięki strukturze jelita (kosmki jelitowe) powierzchnia trawienia i wchłaniania składników pokarmowych wynosi prawie 100 m²? Znajdujące się pod śluzówką naczynia krwionośne i limfatyczne transportują dalej zresorbowane z jelita cząsteczki pokarmowe. Dodatkowo w śluzówce jelita znajdują się komórki śluzotwórcze, produkujące substancję konieczną do przesuwania się brei pokarmowej, jak również komórki produkujące enzymy, czy hormony (konieczne do inicjowania działania innych organów trawiennych, jak: żołądek, wątroba, czy trzustka). Dalej śluzówka jelita stanowi dzięki limfocytom „wał obronny”, chroniący cały organizm przed zarazkami, które wraz z pokarmem mogą przedostać się do układu trawiennego. Co możemy zrobić, by poprawić funkcje jelita?

Prawidłowa funkcja komórek układu pokarmowego zapewnia nam, iż pobrany pokarm zostanie właściwie przekształcony w prostsze związki chemiczne w celu ich wchłonięcia i przyswojenia przez organizm, dlatego komórki te charakteryzują się wysokim zapotrzebowaniem na określone składniki odżywcze, m.in. glutaminę – głównego dystrybutora energii, witaminę C, witaminy grupy B – biorące nie tylko udział w przemianach białek, węglowodanów i tłuszczów, ale również wspomagające podziały komórkowe śluzówki, enzymy trawienne i inne.
Nie zapomnijmy jednak, iż o optymalnej funkcji trawienia decydują również czynniki, wydawałoby się powszechnie znane, jak: powolne i dokładne żucie pokarmu, optymalne ilości pokarmu, zawartość błonnika, niejedzenie późnym wieczorem i wiele innych.

W Katalogu Dr Ratha – www.dr-rath.com można poszukać produkty poprawiające funkcje jelita cienkiego! Każdemu Internaucie mogę wysłać bezpłatne informacje na temat medycyny komórkowej Dr Ratha. Pozwoli to każdemu ocenić czy warto się zainteresować  tymi zagadnieniami! Ja uważam, że warto! Podam również w jaki sposób można się bezpłatnie zapisać do Koalicji Dr Ratha dla Obrony Zdrowia. Dzięki temu możemy liczyć na zakup produktów Dr Ratha z rabatem! Jacek Roik, tel. 14, 655 84 49 , 14.00- 15.00 , 20.00- 21.00.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>