Medycyna komórkowa Dr Ratha- czy preparaty Dr Ratha rozpuszczają blaszki miażdżycowe?

Dzień dobry.
Podano mi kontakt do Pana, jako konsultanta w moim regionie.Jeśli byłby Pan uprzejmy dobrać leczenie preparatami dr. Ratha w przypadku mojej mamy, proszę o odpowiedź. Problem mojej mamy: ur. 1944 r. – miażdżyca tętnic, od zawsze problemy z bólem nóg, rąk, niedokrwienie, drętwienie, niestety w tym miesiącu omdlenie z czasowym niedokrwieniem lewej półkuli mózgu objawiające się zaburzeniami mowy przez dwie doby, obecnie w porządku. Badania w szpitalu wykazały blaszki miażdżycowe o maks grubości 1,5 mm, na długości 4 mm – 1 sztuka strona prawa naczyń szyi; strona lewa niewielkie blaszki.Cholesterol 247, w tym HDL 56, LDL 166. Pozostałe wyniki w normie. Oprócz tego ok m-ca temu stwierdzone migotanie przedsionków, od dawna niedoczynność tarczycy. Leki obecnie brane: bisocard, tulip, memotropil, aspirin. Wiem,że nie tędy droga w leczeniu mamy.Czy któryś z preparatów dr. Ratha powoduje rozpuszczenie blaszek miażdżycowych, ponieważ w tym upatruje obecnie największy problem. Czy w ogóle istnieje jakiś środek je rozpuszczający? Czytałam o EDTA, ale w Rzeszowie tego nie wykonują, jest EDTA w kapsułkach, ale nie wiem czy skuteczne i bezpieczne. Pozdrawiam,Małgorzata. Szanowna Pani ! Poniżej zacytowałem informację na temat miażdżycy z książeczki p.t. „Odpowiedzi. Medycyna komórkowa” Dr med. Matthiasa Ratha” dostępnej w Biurze Dr Ratha w Warszawie i możliwości dzięki produktom Dr Ratha na cofnęcie sie blaszek miażdżycowych. W tym celu należy skorzystać i stosować takie produkty: VitacorPlus, Arteriforte  i Enercor- katalog szczegółowy  www.dr-rath.com . Jak zapisać się do Koalicji Dr Ratha aby uzyskać możliwość zakupu produktów ze zniżką oraz inne informacje chętnie wyśle każdemu kto chciałby zapoznać się z zasadami medycyny komórkowej! Jacek Roik, tel. 14 655 84 49.

Jaką role odgrywają komórkowe składniki odżywcze w profilaktyce miażdżycy ?………

Rozwój miażdżycy (arterioskleroza, zwapnienie naczyń), to proces rozwijający się w ciągu kilku lat do kilkudziesięciu lat, podczas którego ściany tętnic stopniowo twardnieją, światło naczyń zawęża się poprzez tworzące się skomplikowane pokłady tłuszczowe- bogate w cholesterol, jak również wapń i inne składniki. Blaszka miażdżycowa może nie tylko blokować przepływ krwi w naczyniu, ale również jej rozpad może doprowadzić do zatamowania dopływu krwi do mięśnia sercowego lub mózgu przez tworzący się zakrzep. Następstwem tego procesu jest zawał serca lub wylew krwi do mózgu.

Główną przyczyną arteriosklerozy jest niedobór komórkowych składników odżywczych w ścianach naczyń krwionośnych, który prowadzi do osłabienia ścian, powstawania rys i uszkodzeń. Najlepszym biologicznie czynnikiem naprawczym dla ścian naczyń krwionośnych przy niedoborach mikroelementów jest cholesterol, transportowany przez krew w postaci lipoprotein na przykład LDL i Lp(a). Blaszkę miażdżycową tworzy przede wszystkim odkładanie się lipoproteiny (a), charakteryzującej się szczególnie lepkimi właściwościami.

Określone komórkowe składniki odżywcze przy miażdżycy wspomagają procesy przywrócenia stabilności i elastyczności naczyń krwionośnych, odbudowy i ochrony tkanki łącznej, a przez to są ważne przy stopniowej likwidacji złogów.

Stabilna i elastyczne kanka łączna budująca ściany naczyń krwionośnych zależy od optymalnej produkcji kolagenu. Produkcja kolagenu zależna jest od witaminy C, która w obecności jonów miedzi katalizuje prawidłowe usieciowienie i wytrzymałość włókien kolagenowych. Naturalne aminokwasy: lizyna i prolina są ważnymi składnikami budulcowymi molekuł kolagenowych, stanowiąc 25 % ich części. Siarczan chondroityny i N- acetyloglukozamina są naturalnymi substancjami, które gromadzą się pomiędzy włóknami kolagenowymi (tak zwane wypełniacze), podnosząc tym samym spójność i wytrzymałość tkanki łącznej.

Prolina i lizyna pełnią jeszcze jedno ważne zadanie w mechanizmie regeneracji ścian tętnic- stanowią tak zwaną „substancję teflonową”, tworzącą warstwe ochronna wokół bogatych w cholesterol lipoprotein (LDL i Lipoproteina (a)), co przynosi dwojaki skutek: profilaktyczny- zapobiega dalszemu odkładaniu cząsteczek tłuszczowych w ścianie naczynia i czynny- usprawnia stopniową redukcję istniejących złogów. Uwolnione cząsteczki tłuszczowe podlegają następnie procesom przemiany w wątrobie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>