Medycyna komórkowa Dr Ratha: Brak witaminy D powoduje starzenie się kości. Kolejny czynnik ryzyka słabych kości odkryty.

Wielu osobom nie jest niczym obcym, że niedobór witaminy D ma bezpośredni wpływ na niestabilność i gęstość kości. Tylko nieliczni jednak wiedzą o tym, że brak tej witaminy wiąże się z przedwczesnym starzeniem się kości jak również ze zwiększonym ryzykiem ich złamania. Ostatnimi czasy naukowcom z Kliniki Uniwersyteckiej w Hamburgu-Eppendorf wraz z uczonymi z Lawrence Berkely National Laboratory udało się rozwiązać tę zagadkę.

Witamina D zwana też „słoneczną” witaminą cieszy się od dawna dobrą reputacją. Mikroskładnik ten wspiera metabolizm i tworzenie się kości dzięki regulacji stężenia wapnia i fosforanów. Dzięki tej właściwości zapobiega osteoporozie, która dotyka miliony ludzi na całym świecie. Witamina D bierze również udział w licznych procesach metabolicznych, wspomaga układ odpornościowy i prawidłową funkcję komórek nerwowych. Jednocześnie również hamuje wzrost guzów nowotworowych.

Ze względu na poważny niedobór witaminy D (ponad 60% Polaków cierpi na jej niedobór) jak również wzrastającą świadomość jej ważnych funkcji metabolicznych zaleca się przyjmowanie jej zwiększonych dawek. Pisaliśmy już o tym ostatnio w naszym artykule: „Niedobór witaminy D zwiększa śmiertelność!”

Starzenie się kości wynikające z niedoboru witaminy D

Ostatnimi czasy naukowcy stanęli przed kolejnym wyzwaniem związanym bezpośrednio z niedoborem witaminy D, a mianowicie problem przedwczesnego starzenia się kości i wynikające z tego zwiększone ryzyko złamań. Wyniki tych badań zostały opublikowane w czasopiśmie naukowym: „ScienceTranslational Medicine”. Jak dotąd niedobór witaminy D był kojarzony przede wszystkim ze zmniejszeniem się gęstości kości.

Ważne minerały wzmacniające kości, takie jak np.: wapń nie mogą być pobierane w wystarczającej ilości z jelita a następnie przechowywane w kościach. Naukowcy z Kliniki Uniwersyteckiej w Hamburgu-Eppendorf wraz z uczonymi z Lawrence Berkely National Laboratory dowiedli, że niedobór witaminy D odbija się na jakości struktury powierzchni kości, co z kolei odpowiada za zaburzenia przy mineralizacji i powoduje przedwczesne ich starzenie.

Kości podlegają stałemu procesowi budowy i rozpadu, twarda tkanka łączna jest stale odnawiana. Możliwe to jest dzięki pomocy różnych komórek, którym musimy jednak zapewnić odpowiednią ilość mikroskładników odżywczych. Przy braku witaminy D w zewnętrznej strukturze kości procesy regeneracyjne mogą być jednak utrudnione, ze względu na to, że komórki nie potrafią właściwie wykonywać swoich funkcji.

W swoich badaniach naukowcy odkryli niektóre typowe cechy dla starych-starzejących się kości, które były dotknięte niedoborem witaminy D. Kości te były o 31% mniej odporne na starzenie się niż kości zdrowe. (więcej informacji na: www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23843449)

Badania te ukazują jak ważną rolę spełnia witamina D w metabolizmie kości. Tylko z suplementacją witaminą D, jak również innymi ważnymi mikroskładnikami możliwe jest tworzenie się zdrowej i stabilnej struktury kości. Dzięki temu możemy uniknąć przedwczesnego starzenia się kości.

Apelujemy o odpowiednio wysoką suplementację witaminą D i innymi mikroskładnikami. Z każdym kolejnym badaniem i potwierdzeniem skuteczności mikroelementów rośnie wśród ludzi świadomość naturalnego zdrowia.

Dzięki pionierskiej roli dr Ratha i jego zespołu badawczego z Instytutu dr Ratha w Kalifornii, który podjął badania nad mikroelementami, jak również niestrudzonej pracy edukacyjnej Koalicji Zdrowia rośnie znaczenie mikroelementów dla zdrowia ogółu.

W miarę swojej wiedzy na temat medycyny komórkowej oraz w zależności od aktualnego stanu zdrowia po rozmowie telefonicznej mogę doradzić (gratis!) dobór produktów Dr Ratha w sprawie zahamowania przerzutów nowotworowych. Wysyłam również bezpłatnie informacje droga elektroniczną na temat zasad medycyny komórkowej Dr Ratha: Jacek Roik , tel. 14, 655 84 49, 13.00- 15.00 lub 19.00 – 20.00

Jedna myśl nt. „Medycyna komórkowa Dr Ratha: Brak witaminy D powoduje starzenie się kości. Kolejny czynnik ryzyka słabych kości odkryty.

  1. Obszerny art. na temat leczenia komórkowego czytałam.Jestem laikiem i b. wielu kwestii nie rozumiem.Pragnę się leczyć,ale jak? O produktach dr.Ratcha w tym wit. C słyszałam że jest syntetyczna Komu zaufać? Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>