Medycyna komórkowa Dr Ratha- arterioskleroza. (3-ostatni).

Potrzeba opracowania nowych metod: Zdrowie komórkowe. Przyjrzyjmy się faktom:
Żaden z leków przepisywanych na receptę, przyjmowanych obecnie przez miliony osób cierpiących na choroby układu krążenia, nie zajmuje się decydującym wstępnym etapem rozwoju stwardnienia tętnic, czyli utratą przez ścianę tętnicy siły i elastyczności w wyniku niedostatecznego wytwarzania substancji wzmacniających tkanki, tj. kolagenu i elastyny, co jest z kolei skutkiem nieprawidłowego funkcjonowania milionów komórek tworzących ścianę tętnicy (komórek mięśni gładkich, fibroblastów i innych).
Pierwszymi miejscami, w których ta słabość ścian naczyń krwionośnych objawia się w naszym, długim na ponad 96 tys. kilometrów, układzie krwionośnym są tętnice wieńcowe serca, których łączna długość nie przekracza z kolei kilkunastu centymetrów.

Przyczyna tego stanu rzeczy jest oczywista – serce to jedyny organ ciała znajdujący się w stałym ruchu, zaś ściany naczyń krwionośnych nie są w żadnym innym miejscu ludzkiego organizmu narażone na tak duże obciążenie mechaniczne, jak w tętnicach wieńcowych, które z każdym skurczem pompującego krew mięśnia sercowego ściskane są do granic możliwości.
Najistotniejsze znane nam czynniki stymulujące wytwarzanie cząsteczek kolagenu i elastyny to witamina C (kwas askorbinowy) i niektóre inne mikroelementy.
Optymalny poziom spożycia witaminy C i innych mikroelementów poprawia spójność i elastyczność ścian naczyń krwionośnych, przyczyniając się w ten sposób do zapobiegania chorobom układu krążenia. Więcej informacji można uzyskać odwiedzając znajdującą się obok dioramę dotyczącą stwardnienia tętnic.
Coraz większa posiadana przez nas wiedza na temat sposobu, w jaki mikroelementy i inne cząsteczki biologiczne regulują metabolizm milionów komórek ścian tętnic, zapewniając w ten sposób zdrowie układu krążenia, musi, w sposób nieuchronny, spowodować przełom w zakresie zapobiegania, kontrolowania i zmniejszenia poziomu epidemii chorób układu krążenia.
Z kompleksowym, dostępnym współcześnie naukowym materiałem dowodowym, dokumentującym korzystny wpływ mikroelementów na zdrowie układu krążenia można zapoznać się w bibliotece elektronicznej dostępnej na naszej stronie internetowej.
Innym ważnym czynnikiem, oprócz uzupełniania diety w mikroelementy, przyczyniającym się do zdrowia układu krążenia jest zdrowy tryb życia. Oznacza to rozsądną dietę bogatą w warzywa i owoce; regularny wysiłek fizyczny w postaci spacerów, biegania, jazdy na rowerze czy pływania; stosowanie metod obniżających poziom stresu, w tym regularny relaks, oraz, przede wszystkim, powstrzymanie się od palenia tytoniu.

Informacje podane na niniejszej stronie internetowej nie mają charakteru porady lekarskiej. Ich celem jest dostarczenie naukowych informacji umożliwiających ludziom na całym świecie podjęcie działań mających na celu zapanowanie nad epidemią chorób układu krążenia.

więcej na www.bodyxq.org

P.S. udzielam bezpłatnie informacji na temat medycyny komórkowej Dr Ratha , wysyłam bezpłatne informacje pocztą elektroniczną na temat zasad medycyny komórkowej, informuję w jaki sposób nabyć prawo do rabatów 10% lub 20 % przy zakupie produktów Dr Ratha, pomagam bezpłatnie dobrać produkty Dr Ratha w zależności od stanu zdrowia- po przeprowadzonej rozmowie telefonicznej! Jacek Roik, tel. 14 , 655 84 49, 13.00- 14.00 i 19.00- 20.00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>