Medycyna komórkowa Dr Ratha- arterioskleroza. (1)

Globalna epidemia rozprzestrzenia się. Stwardnienie tętnic, czyli zwężenie tętnic prowadzące stopniowo do ich zatkania, to główna zasadnicza przyczyna ataków serca i udarów mózgu. Poziom ekonomicznych i ludzkich konsekwencji tych chorób układu krążenia pozostaje, na początku XXI w., szokujący. Przyjrzyjmy się faktom:

Co roku ponad 17 milionów ludzi na całym świecie umiera na choroby układu krążenia. Przedstawiona powyżej roczna liczba ofiar jednej choroby przewyższa liczbę mieszańców największych miast świata, takich jak Nowy Jork, Tokio, Meksyk, Seul, Delhi, Pekin, Sao Paolo czy Kinszasa.
W samych Stanach Zjednoczonych prawie 2300 osób umiera na chorobę układu krążenia każdego dnia – co oznacza zgon z tego powodu co 38 sekund.
Choroba układu krążenia to najczęstsza przyczyna zgonów nie tylko w świecie uprzemysłowionym, ale również w większości krajów rozwijających się. W krajach o niskich i średnich dochodach, czyli w ponad 85% państw świata, poziom zachorowań na choroby układu krążenia rośnie w tempie zastraszającym.
Przewiduje się, że w następnych dwóch dekadach liczba osób cierpiących na chorobę niedokrwienną serca wzrośnie na całym świecie o 50%.
Jak zostało obliczone, w ciągu tych dwóch dekad łączne koszty związane z tą chorobą wzrosną z 863 miliardów dolarów amerykańskich rocznie w roku 2010 do kwoty 1 044 bilionów.
Niepokojący charakter tej prognozy skłonił ONZ do zorganizowania we wrześniu 2011 r. specjalnego posiedzenia, na której ostrzeżono świat przed ekonomicznymi i socjalnymi konsekwencjami związanymi z tą chorobą i wezwano do podjęcia natychmiastowych działań.
Źródło danych: Światowa Organizacja Zdrowia, Amerykańskie Stowarzyszenie Kardiologiczne, Światowe Forum Ekonomiczne
Pomimo pewnych postępów w walce z epidemią chorób układu krążenia w USA i niektórych innych zamożnych krajach, epidemia ta nadal rozwija się na skalę światową.

Fakt ten nie dziwi, zwłaszcza biorąc pod uwagę to, że podstawowe przyczyny tej choroby są słabo znane na gruncie opartej na leczeniu farmakologicznym medycyny konwencjonalnej. Nawet w najnowszych podręcznikach z zakresu kardiologii konwencjonalnej przyznaje się, że opisywane w nich decydujące wstępne etapy rozwoju procesu stwardnienia tętnic mają w dużej mierze charakter spekulatywny – czyli opierają się na przypuszczeniach.

Najnowszy przyjęty w nich dogmat, zgodnie z którym wysoki poziom cholesterolu w krwi jest główną przyczyną stwardnienia tętnic, to przykład fałszywego rozumowania. Przeanalizujmy pewien fakt: jeżeli wysoki poziom cholesterolu we krwi powodowałby uszkodzenie lub zatkanie naczynia krwionośnego – podobnie jak woda bogata w wapń uszkadza rurę – z zatkaniem mielibyśmy nieuchronnie do czynienia we wszystkich tętnicach i żyłach naszego organizmu, nie zaś głównie w tętnicach wieńcowych serca. Tak się jednak nie dzieje. Cholesterol odgrywa w związku z tym rolę co najwyżej drugorzędną w rozwoju stwardnienia tętnic.

Mówiąc krótko, główną przyczyną stwardnienia tętnic i chorób układu krążenia nie jest zła jakość wody [tj. krwi], lecz niewłaściwa jakość ścian rurociągu [naczynia krwionośnego]. Jeżeli interesuje cię dokładniejsza odpowiedź na pytanie dlaczego padamy ofiarą ataków serca, a nie ataków nosa czy kolana, zapraszamy cię do odbycia podróży przez tętnicę wieńcową na naszej stronie internetowej.
2
Brak odpowiedzi ze strony medycyny konwencjonalnej

Ponieważ podstawowe przyczyny stwardnienia tętnic i chorób układu krążenia są słabo znane na gruncie opartej na leczeniu farmaceutycznym medycyny konwencjonalnej, nie dziwi fakt, że opracowano dotychczas mało metod będących w stanie uporać się z podstawowymi komórkowymi przyczynami tych chorób.

Tworzy się zamiast tego leki walczące z czynnikami przyczyniającymi się do rozwoju chorób układu krążenia bądź ich objawami. Ponieważ leki te to opatentowane substancje syntetyczne, powodują one często poważne skutki uboczne.

„Poważne i powszechne negatywne skutki uboczne”

leków przepisywanych pacjentom z chorobą układu krążenia, jaką jest stwardnienie tętnic, obejmują na przykład:

>Leki obniżające poziom lipidów – statyny. Celem tych leków jest obniżenie poziomu cholesterolu w organizmie. „Poważne i powszechne negatywne skutki uboczne” tych leków obejmują: zaburzenia mięśni (miopatia), gwałtowny rozpad tkanki mięśniowej (rabdomioliza), zaburzenie funkcjonowania wątroby (hepatotoksyczność) i inne.
Blokery kanału wapniowego. Celem tych leków jest rozluźnienie tętnic oraz zwiększenie dopływu tlenu do komórek mięśnia sercowego. „Poważne i powszechne negatywne skutki uboczne” tych leków obejmują: silny ból w klatce piersiowej (angina pectoris), zawał mięśnia sercowego (rzadkie) i inne.
>Beta-blokery. Celem tych leków jest obniżenie tętna i/lub siły pompowania krwi przez mięsień sercowy, celem „zaoszczędzenia” energii. „Poważne i powszechne negatywne skutki uboczne” tych leków obejmują: zablokowanie impulsów elektrycznych warunkujących uderzenia serca (blok przedsionkowo-komorowy); wolne, nieregularne uderzenia serca (bradyarytmia); zwężenie dróg oddechowych (skurcz oskrzeli) i inne.

3
Potrzeba opracowania nowych metod: Zdrowie komórkowe

Przyjrzyjmy się faktom:

Żaden z leków przepisywanych na receptę, przyjmowanych obecnie przez miliony osób cierpiących na choroby układu krążenia, nie zajmuje się decydującym wstępnym etapem rozwoju stwardnienia tętnic, czyli utratą przez ścianę tętnicy siły i elastyczności w wyniku niedostatecznego wytwarzania substancji wzmacniających tkanki, tj. kolagenu i elastyny, co jest z kolei skutkiem nieprawidłowego funkcjonowania milionów komórek tworzących ścianę tętnicy (komórek mięśni gładkich, fibroblastów i innych).
Pierwszymi miejscami, w których ta słabość ścian naczyń krwionośnych objawia się w naszym, długim na ponad 96 tys. kilometrów, układzie krwionośnym są tętnice wieńcowe serca, których łączna długość nie przekracza z kolei kilkunastu centymetrów. Przyczyna tego stanu rzeczy jest oczywista – serce to jedyny organ ciała znajdujący się w stałym ruchu, zaś ściany naczyń krwionośnych nie są w żadnym innym miejscu ludzkiego organizmu narażone na tak duże obciążenie mechaniczne, jak w tętnicach wieńcowych, które z każdym skurczem pompującego krew mięśnia sercowego ściskane są do granic możliwości.
Najistotniejsze znane nam czynniki stymulujące wytwarzanie cząsteczek kolagenu i elastyny to witamina C (kwas askorbinowy) i niektóre inne mikroelementy.
Optymalny poziom spożycia witaminy C i innych mikroelementów poprawia spójność i elastyczność ścian naczyń krwionośnych, przyczyniając się w ten sposób do zapobiegania chorobom układu krążenia. Więcej informacji można uzyskać odwiedzając znajdującą się obok dioramę dotyczącą stwardnienia tętnic.
Coraz większa posiadana przez nas wiedza na temat sposobu, w jaki mikroelementy i inne cząsteczki biologiczne regulują metabolizm milionów komórek ścian tętnic, zapewniając w ten sposób zdrowie układu krążenia, musi, w sposób nieuchronny, spowodować przełom w zakresie zapobiegania, kontrolowania i zmniejszenia poziomu epidemii chorób układu krążenia.
Z kompleksowym, dostępnym współcześnie naukowym materiałem dowodowym, dokumentującym korzystny wpływ mikroelementów na zdrowie układu krążenia można zapoznać się w bibliotece elektronicznej dostępnej na naszej stronie internetowej.
Innym ważnym czynnikiem, oprócz uzupełniania diety w mikroelementy, przyczyniającym się do zdrowia układu krążenia jest zdrowy tryb życia. Oznacza to rozsądną dietę bogatą w warzywa i owoce; regularny wysiłek fizyczny w postaci spacerów, biegania, jazdy na rowerze czy pływania; stosowanie metod obniżających poziom stresu, w tym regularny relaks, oraz, przede wszystkim, powstrzymanie się od palenia tytoniu.

Informacje podane na niniejszej stronie internetowej nie mają charakteru porady lekarskiej. Ich celem jest dostarczenie naukowych informacji umożliwiających ludziom na całym świecie podjęcie działań mających na celu zapanowanie nad epidemią chorób układu krążenia.

więcej na www.bodyxq.org

P.S. udzielam bezpłatnie informacji na temat medycyny komórkowej Dr Ratha , wysyłam bezpłatne informacje pocztą elektroniczną na temat zasad medycyny komórkowej, informuję w jaki sposób nabyć prawo do rabatów 10% lub 20 % przy zakupie produktów Dr Ratha, pomagam bezpłatnie dobrać produkty Dr Ratha w zależności od stanu zdrowia- po przeprowadzonej rozmowie telefonicznej! Jacek Roik, tel. 14 , 655 84 49, 13.00- 14.00 i 19.00- 20.00.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>