Medycyna komórkowa: Dr Matthias Rath: czym jest rak?

Aby komórki, również zdrowe, mogły się rozprzestrzeniać w organizmie, muszą najpierw pokonać otaczające je barierę pozakomórkową, na którą składa się gęsta sieć włókien kolagenowych (sieć tkanki łącznej). W tym celu komórki wydzielają enzymy trawiące otaczającą je tkankę łączną. W normalnych warunkach niektóre komórki wykorzystują ten sam mechanizm, np. komórka jajowa w czasie owulacji czy białe krwinki, które migrują do miejsca zakażenia. Podobny kontrolowany rozpad tkanek, a następnie ich odbudowa zachodzi również w przypadku poszczególnych narządów, np. w macicy podczas ciąży czy w piersiach kobiety karmiącej. W normalnych (fizjologicznych) warunkach produkcja i i działanie enzymów następuje w sposób kontrolowany, co sprawia, że są one aktywne przez określony czas,a to z kolei zapobiega trwałemu rozpadowi włókien kolagenowych i uszkodzeniu tkanek. W przypadku komórek nowotworowych proces ten wymknął się spod kontroli. Nadmiernemu wytwarzaniu enzymów, prowadzącemu do rozpadu tkanki łącznej, towarzyszy nieograniczone mnożenie komórek rakowych.

Stopień złośliwości nowotworu zależy przede wszystkim od ilości wyprodukowanych enzymów trawiących kolagen. Wszystkie komórki nowotworowe, bez względu na pochodzenie, produkują enzymy w ilości pozwalającej na zniszczenie otaczającej tkanki łącznej. To sprawia, że komórki rakowe uwalniają się i za pomocą naczyń krwionośnych lub chłonnych swobodnie przemieszczają się do innych narządów- ten proces to przerzut nowotworowy. Lizyna i witamina C to dwa ważne składniki odżywcze, których ciało ludzkie nie wytwarza samodzielnie. Lizyna blokuje działanie enzymów trawiących kolagen i hamuje procesy jego rozpadu. Natomiast witamina C bierze udział w budowaniu tkanki łącznej.

Powyższy fragment zacytowałem z książki pod tytułem „Dowody” wydanej przez Fundację Zdrowia Dr Ratha. W niej są opublikowane listy nadesłane przez Pacjentów Dr Ratha chorujących na raka.

Gdzie można zakupić tą książkę? Jak zapisać się do Koalicji Dr Ratha dla Obrony Zdrowia? Oto adres Katalogu produktów Dr Ratha- www.dr-rath.com. Jak można zakupić produkty Dr Ratha z rabatem? Proszę do mnie napisać i podać adres pocztowy. Jest to potrzebne abym mógł wysłać wniosek członkoski podpisany przeze mnie- jest potrzebny podpis osoby wprowadzającej do Koalicji Dr Ratha. Wniosek po wypełnieniu należy odesłać do Biura Dr Ratha w Warszawie. Z Biura otrzymamy bezpłatne materiały informacyjne na temat medycyny komórkowej oraz numer członkowski. Numer ten pozwoli nam zamawiać produkty Dr Ratha z rabatem, teraz do końca czerwca promocja wynosi 20 %. W Biurze też można zakupić książki Dr Ratha. Propagując medycynę komórkowa pomożesz sobie i Innym! Jacek Roik, tel. 14, 655 84 49.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>