Medycyna komórkowa Dr Ratha- Mikroskładniki odżywcze mogą zmniejszyć uszkodzenie wątroby spowodowane przez leki dostępne bez recepty.

Acetaminofen (Tylenol® lub paracetamol), łatwo dostępny bez recepty, jest najczęściej stosowanym lekiem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Wiele osób używa tego leku tak, jakby to były cukierki, nie zdając sobie sprawy z tego, że przy przedawkowaniu może on spowodować poważne, czasem śmiertelne konsekwencje. Ponadto acetaminofen jest obecny w niewielkich dawkach w prawie sześciuset innych lekach dostępnych bez recepty; są to leki na kaszel, na przeziębienie, leki nasenne i leki przeciwbólowe na receptę. Łatwa dostępność i częsta obecność w lekach sprawia, że acetaminofen jest najczęstszą przyczyną przypadkowych i potencjalnie zagrażających życiu przedawkowań.

Chociaż acetaminofen jest bezpieczniejszy od ibuprofenu (Motrin®) i aspiryny, to jednak ma bardzo wąski margines bezpieczeństwa i nawet mały błąd co do dawki może spowodować poważne uszkodzenie wątroby. W USA przypadkowe zatrucie acetaminofenem jest przyczyną 78.000 wizyt w pogotowiu rocznie i najczęstszą przyczyną niewydolności wątroby wymagającej jej przeszczepu.

http://www4pl.dr-rath-foundation.org/research_news/index.html   

P.s. Jeżeli ktokolwiek z internautów życzy sobie aby Mu wysłać pocztą elektroniczną informacje na temat zasad medycyny komórkowej Dr Ratha- zrobię to bezpłatnie!  Jacek Roik, tel. 14, 655 84 49 , 13.00- 15.00 lub 19.00- 20.00. Proszę również pisać na mój adres : roik@roik.pl .

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>