Mąż od miesiąca ma zawroty głowy! List od Karoliny.

Mam pytanie, mój mąż od jakiegoś miesiąca ma zawroty głowy, ostatnio na jakiś tydzień ustąpiły, ale teraz znowu jest nawrót. Miał badanie błędnika – błędnik jest w porządku, ale wykryto oczopląs, na rentgenie odcinka szyjnego nic nie wyszło. Częściej pojawiają się bóle głowy, wczoraj dwukrotnie miał chwilowy zawrót połączony z chwilowym zaburzeniem mowy – w połowie zdania nagle jakby się urywał. Czekamy na zrobienie rezonansu, ale trzeba czekać aż miesiąc a ja coraz bardziej się denerwuję. Ktoś zasugerował SM – czy to możliwe, czy przy SM nie pojawiają się inne dolegliwości? czy skoro występują te dolegliwości ten rezonans jest konieczny i trudno, wydamy ale trzeba zrobić to już! Karolina

Szanowna Pani ! Mąż wymaga pilnej ponownej konsultacji neurologicznej, powiem więcej obserwacji szpitalnej!
Na moją wiedzę, trzeba zrobić przepływy krwi w naczyniach szyjnych i podstawy mózgu oraz dopełnić rtg kręgosłupa szyjnego o tzw. badanie czynnościowe tego odcinka ! Badanie dna oczu tez może być przydatne! I Laryngolog też powinien być brany pod uwagę, przy takich dolegliwościach! Mąż szybko powinien się zjawić w Gabinecie Neurologicznym celem uzyskania prawidłowej diagnozy!
Mimo tak trudnej dla Pani sytuacji zdrowotnej Męża, zapraszam do Klubu Zdrowia byśmy mogli wszyscy szerzyć zasady profilaktyki chorób cywilizacyjnych:

http://www.roik.pl/komunikat-dla-internautow-chcacych-sie-zapisac-do-klubu-zdrowia-pijacych-sok-z-jagody-acai/

Z poważaniem : Jacek Roik, roik@roik.pl

Szanowny Panie,
serdecznie dziękuję za odpowiedź. Mąż był już i u laryngologa i u neurologa, przepisano mu Vicebrol, który niestety nie przynosi znaczącej poprawy. A neurolog na podstawie badań błędnika gdzie wykryto oczopląs jedynie „od niechcenia” skierował na rezonans. W takim razie zapisuję Męża do okulisty i na to badanie przepływu krwi. Bardzo dziękuję i pozdrawiam: Karolina.

Szanowna Pani! Nadal uważam, że najważniejszy jest stały kontakt z Neurologiem i pobyt w szpitalu w oddziale neurologicznym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>