Manaty na Florydzie nie wytrzymały zimna.

Od początku roku na Florydzie znaleziono ponad 100 martwych manatów, które w większości padły ofiarą dwutygodniowego spadku temperatury – informuje serwis MSNBC. Manaty to ssaki wodne z rzędu syren, które można spotkać w przybrzeżnych rejonach zachodniej części Atlantyku. Lubią ciepło, dlatego nierzadko osiedlają się w pobliżu ogrzewających wodę elektrowni. Gdy temperatura wody spada poniżej 20 stopni Celsjusza udają się na poszukiwania cieplejszych miejsc.

Początek stycznia na Florydzie był wyjątkowo zimny, co skończyło się tragicznie nie tylko dla manatów, ale też ryb, żółwi wodnych i legwanów. Przedstawiciele Florida Fish and Wildlife Conservation Commission (FWC) informują, że w ciągu pierwszych dwóch tygodni stycznia niska temperatura zabiła więcej manatów niż w ciągu całego ubiegłego roku, gdy zimna nie wytrzymało 56 zwierząt.

„Choć naukowcom udało się uratować wiele manatów, wciąż znajdowane są kolejne martwe zwierzęta, więc liczba ta zapewne się powiększy. Nowych ofiar będzie jednak coraz mniej, gdyż temperatura wody rośnie” – mówią eksperci FWC.
Manaty zostały umieszczone na liście gatunków zagrożonych Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody i Jej Zasobów. KOC

PAP – Nauka w Polsce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>