Mam rany na dłoniach. Muszę pracować w rękawicach. Prosze o pomoc! Zdzisław.

Dzień dobry. Szukam pomocy w sprawie czegoś co pojawiło się na moich dłoniach. Z tego co znalazłem w internecie to mam egzemę i nie mam sposobu na pozbycie się jej. Jakieś 15 lat temu miałem coś podobnego ale po jakimś czasie, stosując środki zalecane przez lekarza dermatologa zaleczyłem rany na dłoniach. Pracuję jako mechanik maszyn górniczych pod ziemią i z racji tego muszę nosić rękawice, co jeszcze bardziej powiększa rany na dłoniach. Proszę o odpowiedź i ewentualną pomoc jak można z tym walczyć i WYGRAĆ. Zdzisław.

Proponuję wykonać następujące badania w Instytucie Mikroekologii w Poznaniu! Instytut wysyła zestawy do badania kału. Należy podać adres pocztowy.
Wskazania do wykonania badania KyberStatus/KyberMyk:

* atopowe zapalnie skóry,
* katar sienny,
* astma oskrzelowa,
* nawracające infekcje,
* nietolerancje pokarmowe,
* zespół jelita drażliwego,
* przewlekłe stany zapalne jelit,
* przewlekłe biegunki,
* przewlekłe zaparcia,
* zapalenia grzybicze,
* profilaktyczne badanie jelita.

Wynik badania zawiera ocenę, interpretację oraz propozycje terapeutyczne ściśle związane z dolegliwościami pacjenta. Do przeprowadzenia ilościowej i jakościowej analizy bakterii i grzybów niezbędne jest pobranie i przesłanie kału zgodnie z procedurą udostępnianą przez Instytut Mikroekologii.

Jedna myśl nt. „Mam rany na dłoniach. Muszę pracować w rękawicach. Prosze o pomoc! Zdzisław.

  1. Mam podobny problem, z tym, iż nie wiem czy to jest egzema. Pracuję w przedszkolu z małymi dziećmi, u których też podobne objawy zauważyłam. Nie mogę sobie z tym poradzić.
    Pojawiają się pęknięcia na dłoniach (małe lub większe bardzo bolesne ranki)o różnej wielkości. Z tych miejsc łuszczy się skóra. Próbowałem już różnych maści i kremów. Lecz bez wyraźniej poprawy. Lekarz rodzinny sugerował podłoże alergiczne. Brałam odczulacze- nic to nie dało.
    Bardzo proszę o pomoc i sugestie w możliwości wyleczenia powyższych objawów. Pozdrawiam Małgorzata Makowska Piła

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>