Mam problemy z przewodem pokarmowym. Uznano, że problem leży w głowie i wyniknął ze stresu!

Dzień dobry, nazywam się M.N., mieszkam w T.,mam 22 lata, studiuję. W październiku dostałem trzydniową biegunkę, co przyjąłem, iż jest to zwykła grypa żołądkowa, miałem później miesiąc spokoju. Po tym czasie najprawdopodobniej zatrułem się frytkami, od 2 do 6 rano wymiotowałem i dostałem znów biegunki. Potem dwa dni spokoju i dostałem znów biegunki. Od tego czasu co jakiś czas (średnio 2-3 razy w miesiącu) dostaję biegunki, które całkowicie wykończają mnie psychicznie. W grudniu lekarz skierował mnie do szpitala na diagnostykę. Kolonoskopia bez patologii w całym jelicie, posiewy ujemnie, badania krwi w normie. Uznano, że problem leży w głowie i wyniknął ze stresu. Ale w momencie, gdy zaczęły się problemy moje życie było bezstresowe,ba, czułem iż jest to najlepszy czas w moim życiu. Zaproponowano konsultację z psychiatrą, który przepisał mi Amitryptylinę. Jednego poranka dostałem biegunki i bólów brzucha, pojechałem na Izbę Przyjęć w Szpitalu, podano dożylnie Ranigast i skierowano na gastroskopię, którą wykonałem 12 marca, diagnoza: Reflux oesophagi ad obs. Gastritis. Hyperaciduria.Test H Pylori ujemny. Chirurg stwierdził, iż to jest przyczyną biegunek i bólów brzucha, natomiast Gastrolog stwierdził, iż nie jest to możliwe,by żołądek dawał takie objawy. Zażywam Controloc 40,  2 razy dziennie. Czy jest to możliwe, że zapalenie żołądka wywołuje te uporczywe biegunki? Czy możliwe jest, że nie jest to kwestia nerwicowa a np. grzybicy albo pasożytów mimo negatywnych wyników posiewów ? Bardzo proszę o pomoc oraz na kiedy i gdzie można się z panem Doktorem umówić na wizytę ? Bardzo mi zależy na pomocy, gdyż sytuacja z brzuchem wykańcza mnie psychicznie.

Szanowny Panie! Gdyby Pan był Moim Pacjentem to zaleciłbym Panu badanie kału w kierunku grzybów i drożdży w Instytucie Mikroekologii w Poznaniu. Badania nazywają się KyberMyk i KyberStatus. Przewód pokarmowy oddziaływuje bardzo na nasze myślenie. Czy jesteśmy pesymistami lub optymistami. Obecność grzybów i drożdży w przewodzie pokarmowym może prowadzić do wystąpienia alergii pokarmowej i wywołać objawy depresji. Wynik badań kału w Instytucie może wykazać zaburzenia flory bakteryjnej w przewodzie pokarmowym,co może też prowadzić do występowania biegunek. Ale trzeba poczekać na wyniki badań by postawić prawidłową diagnozę. Jacek Roik, tel. 14, 655 84 49.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>