Mam problem z trądzikiem!

Sz. P. Doktorze! Ponieważ często czytam porady Pana Doktora w internecie, postanowiłam napisać.Chodzi o problem z trądzikiem. Zauważyłam nie tylko u siebie, ale również u niektórych moich kolegów i koleżanek z roku, pojawienie się problemów skórnych po 4 roku studiów.Wcześniej oczywiście zmiany skórne tez występowały ale sporadycznie. Moje poszukiwania doprowadziły mnie do wniosku, ze jest to związane z niedoborem witamin w organizmie, które odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie skory. Stres unieczynnia tak ważną dla skóry witaminę A, właśnie przed egzaminami stan mojej skory jest najgorszy, gdy egzaminy mijają wszystko się poprawia.

Chcialabym zapytac, jaka jest mozliwosc suplementacji witaminy A? Oczywiscie wiem ze istnieja retinoidy- izotretynoina, wlasnie na 5 roku duzo osob z mojego rocznika zdecydowalo sie na taka kuracje retinoidami. Mi rowniez ja zaproponowano. Natomiast ja chcialabym bardzo jej uniknac.

Do tej pory zastosowalam suplementacje witamin i skladnikow potrzenbych skorze. Efekt byl dobry, lecz niestety jednak okazuje sie to niewystarczajace- ilosci witaminy A w tabletce to 750 mikrogram, a wiec zalecane dzienne spozycie, lecz mojej skorze to nie wystarcza. Dodam ze suplement jest pochodzenia naturalnego, wiec wchlanianie wynosi ok 70 %.

Dodam tez ze zadbałam o prawidłową funkcję jelit i zmianę diety, a także zrezygnowałam z produktów mlecznych nasilających trądzik. Suplementuję także wit. C i kwasy omega 3. Lecz ciągle wydaje mi się, że ilość przyjmowanej przeze mnie witaminy A jest niewystarczająca.

Prosze bardzo!!!! o porade!!!

Jak moge jeszcze suplementowac witamine A? Czy sa jeszzce jakies preparaty zawieracjace naturalna witamine A, lecz w wiekszych ilosciach?

Dzienne zapotrzebowanie na witamine A to 750mg…a suplementy zawieraja tylko 750mikrogram witaminy A…

Czy sa jeszcze jakieś preparaty?

 

Szanowna Pani! Proszę o telefon- 14, 655 84 49, 13.0- 14.00 i 19.00- 20.00.Podczas rozmowy telefonicznej będę mógł uzyskać więcej informacji na temat Pani zdrowia. Wśród produktów Dr Ratha z zakresu medycyny komórkowej jest jeden produkt, który zawiera w 1 tabletce 90 mg witaminy A. Jacek Roik,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>