Mam na imię Grażyna. Od wielu lat cierpię na bielactwo nabyte. Gdzie można kupić maść z ciecierzycy?

Witam! mam na imię Grażyna i od paru lat cierpię na bielactwo nabyte, chciałabym się coś więcej dowiedzieć na temat maści z ciecierzycy , przeciwwskazania i gdzie mogę ją kupić? bardzo proszę o odpowiedź . Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Szanowna Pani!
Badania naukowe na temat stosowania maści z ciecierzycy u osób dotkniętych bielactwem nabytym

http://www.roik.pl/masc-z-ciecierzycy-pomaga-w-bielactwie-nabytym/

, trwają w Indiach jak wynika z poniższej informacji, którą zamieściłem na mojej stronie www.roik.pl cytując za Portalem www.kopalniawiedzy.pl. Nie wiem czy ta maść jest dopuszczona w tej chwili do stosowania u ludzi? Z tej informacji wynika, że można zacząć włączać do swojego jadłospisu spożywanie potraw z cieciorką! Byłoby również uzasadnienie dla picia codziennie soku z jagody acai w ilości 100 ml dziennie. O walorach tego produktu można przeczytać na www.zdrowydarnatury.pl . warto również zapoznać się z produktami zaliczanymi do medycyny komórkowej Dr Ratha-
http://www.dr-rath.com/pl/index.html – na tej stronie można zapoznać się z nimi. Moje podpowiedzi nie nakazują Pani zaprzestać stosować dotychczasowe leczenie pod nadzorem miejscowego Lekarza!

Maść na bazie ciecierzycy wydaje się pomagać osobom dotkniętym bielactwem nabytym (vitiligo). Opracowali ją naukowcy z Banaras Hindu University. To duża nadzieja dla chorych, których skórę znaczą odbarwione plamy. Pojawiają się one m.in. na twarzy, szyi i dłoniach.

Jak twierdzi profesor Yamini Tripathi z Wydziału Chemii Medycznej, wyniki są naprawdę obiecujące. W skład preparatu wchodzi wiele roślin, ale ciecierzyca stanowi jego trzon.

W testach produktu wzięło udział 50 pacjentów. Przez 20-90 dni nakładali oni krem na zmienione chorobowo miejsca. Po zakończeniu terapii okazało się, że wróciła normalna pigmentacja skóry. U jednej z osób poprawa pojawiła się już po 28 dniach. Zaskoczyło to nawet akademików. Sprawa wyjaśniła się podczas pogłębionego wywiadu. Młody mężczyzna przyznał bowiem, że włączył duże ilości cieciorki również do swojej diety. Obecnie profesor ubiega się o wydanie odpowiednich zezwoleń Indyjskiego Komitetu Badań Medycznych na rozpoczęcie dużego projektu naukowego.

Członkowie zespołu twierdzą, że za skuteczność maści odpowiadają aminokwasy ciecierzycy. Pobudzają one syntezę melaniny, a także regenerację melanocytów.

Vitiligo to choroba o nieznanej etiologii, niewykluczone, że rozwija się na tle autoimmunologicznym. Na razie nie wynaleziono metody leczenia przyczynowego.

Autor: Anna Błońska, www.kopalniawiedzy.pl

Jedna myśl nt. „Mam na imię Grażyna. Od wielu lat cierpię na bielactwo nabyte. Gdzie można kupić maść z ciecierzycy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>