„Mam Haka na Raka” już po raz siódmy.

Siódma edycja Ogólnopolskiego Programu dla Młodzieży „Mam Haka na Raka” poświęcona jest nowotworom układu chłonnego – chłoniakom. Rejestracja do programu rozpoczęła się w internecie. Istotą ogólnopolskiego programu „Mam Haka na Raka” jest zaangażowanie młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych w budowanie świadomego zdrowotnie społeczeństwa i przekonanie obywateli do wykonywania badań profilaktycznych. Co roku program poświęcony jest profilaktyce wybranego nowotworu, a jego efektem jest ogólnopolska kampania społeczna, zaprojektowana przez uczestników programu. Poprzednie edycje programu były poświęcone rakom: piersi, prostaty, szyjki macicy, płuc, jelita grubego oraz nowotworowi skóry – czerniakowi.

W tym roku młodzież stawi czoła chłoniakom, które coraz częściej występują także w polskim społeczeństwie.

Jak przekonują organizatorzy, to jedyny taki program, w którym młodzież może wykazać się wiedzą oraz kreatywnością i edukować dorosłych na temat profilaktyki nowotworowej. W finale młodzi ludzie mają szansę zaprojektować kampanię społeczną, którą zobaczy cała Polska.

„Chcesz zmieniać świat i realnie wpływać na ludzkie życie? Jesteś uczniem szkoły ponadgimnazjalnej, jesteś kreatywny i przedsiębiorczy? Jesteś odważny? Nie boisz się wyzwań? Chcesz pokazać rakowi, że nie ma tu dla niego miejsca? Przeżyj niezapomnianą przygodę, podejmij wyzwanie i staw czoła nowotworom układu chłonnego – chłoniakom. Weź udział w 7. edycji programu +Mam Haka na Raka+” – zachęcają organizatorzy.

W pierwszym etapie programu, uczniowie działają w swoich środowiskach lokalnych, szerząc wiedzę na temat możliwości zapobiegania rakowi i innym nowotworom złośliwym. Do drugiego etapu zostają zakwalifikowane zespoły, które wykażą się największym zaangażowaniem i kreatywnością. Drużyny te zostają zaproszone do udziału w warsztatach, których przedmiotem jest stworzenie kampanii promującej profilaktykę raka. Zwycięski projekt kampanii społecznej autorstwa uczniów jest opracowywany przez profesjonalistów z agencji reklamowej, a następnie realizowany w mediach i na nośnikach reklamowych w całej Polsce.

Więcej informacji na stronie internetowej programu www.mamhakanaraka.pl oraz na Facebooku www.facebook.com/Mam.Haka.na.Raka. Zgłoszenia do VII edycji programu trwają do 19 grudnia 2013 roku. Patronat merytoryczny nad tegoroczną edycją programu „Mam Haka na Raka” oraz towarzyszącymi mu działaniami sprawują: Polska Unia Onkologii, GlaxoSmithKline oraz Komisja Europejska. (PAP)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>