Mały alergik. Bartuś ma roczek i choruje na atopowe zapalenie skóry! List od Matki.

Szanowny Panie Doktorze!
Witam Pana serdecznie – ośmielam się pisać do Pana z prośbą o radę po tym, jak wiele dobrego słyszałam o Panu i Pana działalności. Mam cudownego synka – Bartusia. Wczoraj skończył roczek. Bartek urodził się jako wcześniak, w 33 tyg. ciąży, z zespołem zaburzeń oddychania. Po 2 tyg. spędzonych na intensywnej terapii i ostrej żółtaczce „wyszedł na prostą”, zaczął ssać i przybierać na wadze. Rośnie i rozwija się prawidłowo, choć faktycznie jest jeszcze fizycznie „do tyłu” o ok. 1 m-c.
Nasz problem sprowadza się do silnej alergii (?) na prawie wszystkie pokarmy poza moim mlekiem, ja też oczywiście muszę utrzymywać rygorystyczną dietę. Nasz pediatra, pomimo całej swojej życzliwości i wiedzy, nie jest w stanie pomóc. Bartek ma atopowe zapalenie skóry – jest to szczególnie widoczne na policzkach i skórze głowy (bardzo wrażliwej po naświetlaniach, które były w czasie żółtaczki). Sytuacja pogorszyła się znacznie, kiedy w 7 miesiącu życia dziecka podjęłam próby wprowadzania nowych pokarmów, poza moim mlekiem. Przez jakiś czas nie zorientowałam się, że Bartek uczula się na niektóre pokarmy w momencie, gdy podaję je jemu bezpośrednio – wcześniej mogłam jeść jabłka, marchew, dynię i brokuły i nie było reakcji skórnej u dziecka. Od chwili, gdy podjęłam próbę wprowadzenia ich do jadłospisu dziecka nie mogłam właściwie już sobie poradzić ze stanem jego skóry – uporczywa wysypka, swędząca, rozdrapana, … Ulgę przyniosły kąpiele z dodatkiem krochmalu i smarowanie skóry maścią cholesterolową. Zrobiliśmy testy – z krwi i płatkowe. Wyniki nie były dla nas zachwycające – alergia na mleko, jabłka (właściwie wszelkie owoce), seler, marchew, buraczki czerwone, dynię, nikiel, …

Jestem więc na diecie, a Bartek w końcu toleruje oprócz mojego mleka ryż (kleik, chrupki), kukurydzę (kleik, chrupki), Sinlac i ziemniaki, choć jeszcze w wieku 9 miesięcy reagował na kleik ryżowy i kleik kukurydziany bólami brzuszka.
Sinlac dostaje 1x w czasie, gdy jestem w pracy (ok. 100ml) i 1x wieczorem (ok. 180 ml).
Bartuś rośnie (waży 11 kg), ale ja mam coraz większe obawy o przyszłość. W końcu jak długo może być na takiej diecie? Od 5 tygodni podaję mu Dicoflor30 (1 kapsułkę dziennie). Boję się w tej chwili próbować wprowadzić cokolwiek nowego do jego diety – największe obawy mam jednak w związku z glutenem. Jeśli źle zareaguje na gluten, to ja już też nie będę miała co jeść… W tej chwili jem pieczywo, ryż, ziemniaki, masło, mięso (indyk, kurczak, wieprzowina, dorsz), odrobinę fasolki szparagowej (na przemian żółtej i zielonej) i skóra Bartka wygląda znakomicie. Martwi mnie jednak trochę rozwój jego szczęki (na razie wszystko jest w porządku) i zadaję sobie pytanie, co dalej… jak długo tak można… Kilka dni temu, po 2 miesięcznej przerwie zjadłam 2 różyczki ugotowanego brokuła (mrożonego) i Bartek znów ma na głowie ropnie.

Przypadkiem od znajomych usłyszałam o EM i o Panu. Znajomy lekarz weterynarii kilka tygodni temu zaczął przyjmować EM-probiotyk (nie wiem w jakich ilościach i formie) i całe otoczenie już zauważa, że zdecydowanie odmłodniał – ma 81 lat, jest bardzo wysoki i od dłuższego czasu miał coraz większe kłopoty z chodzeniem – aktualnie bez problemów chodzi i wsiada do samochodu, co sprawiało mu duże trudności. :-)

Zakupiłam właśnie EM-1, melasę, EM-probiotyk, EM-ogród, „żywe mydło”, bokashi i mam zamiar zacząć ich stosowanie. Czy mogę podjąć próbę podania dziecku EM i w jakiej formie? Zastanawiałam się nad zakupem EMX Gold… Czy można liczyć na konsultację / wizytę u Pana?
Proszę o radę – jak postępować?
z góry dziękuję i pozdrawiam
Magdalena B.

Szanowna Pani!

Dziękuję za list, zaufanie i pochwały kierowane pod moim adresem! Podziwiam Pani starania o zdrowie Synka! Ja jestem lekarzem rodzinnym i siłą rzeczy moja wiedza jest ograniczona! Leczę Pacjentów dorosłych, w pediatrii nie mam żadnego doświadczenia! Produkty zawierające „Efektywne Mikroorganizmy” są korzystne dla zdrowia zwłaszcza EM X GOLD, z którym mam największe doświadczenie. Nie stosowałem tych produktów u dzieci!. Ja prywatnie nie przyjmuję, doradzam za darmo uzupełniając i neutralizując działanie uboczne leków chemicznych! Przy atopowym zapaleniu skóry wskazany był według mnie kontakt telefoniczny z Instytutem Mikroekologii w Poznaniu- www.instytut-mikroekologii.pl . Tam można wykonać badania KyberMyk i KyberStatus.
Ja w tej chwili zajmuję się promowaniem walorów zdrowotnych soku z jagody acai- www.zdrowydarnatury.pl oraz zasadami medycyny komórkowej Dr Ratha, ale mam w tych dziedzinach doświadczenie z Osobami dorosłymi!
Pozostaję z wyrazami szacunku: Jacek Roik, roik@roik.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>