Magnes na języku może zrobić dziurę w brzuchu.

Magnetyczne kolczyki pozwalające udawać, że się ma przekłuty język, mogą się ześliznąć i spowodować uszkodzenie ściany jelita – ostrzegają specjaliści w liście do pisma „The Lancet”. Młodzi ludzie którzy chcą szokować starsze pokolenie kolczykami wbitymi w różne wrażliwe części ciała często woleliby uniknąć przykrych odczuć towarzyszących dziurawieni pępka, ucha bądź języka. Wychodząc im na przeciw, producenci biżuterii proponują kolczyki trzymające się ucha dzięki magnetycznemu oddziaływaniu z drugim kolczykiem tego samego rodzaju lub kawałkiem metalu przyciąganego przez magnes. Niektóre nastolatki instalują sobie taki kolczyk na języku.

Jak ostrzegli w liście do pisma „The Lancet” dr Anil Thomas George oraz dr Sandeep Motiwale z Queen’s Medical Centre w Nottingham, gdy magnetyczne kolczyki ześlizną się z języka i trafią do jelita, mogą „przyszczypnąć” jego ścianę, co prowadzi do martwicy i perforacji w uciśniętym miejscu. Takie przypadki są coraz częstsze – niedawno w East Midlands trzeba było z powodu połkniętych magnesów operować dwoje dzieci. (PAP)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>