Lubuskie: pierwsze domowe hospicjum dla dzieci.

Narodowy Fundusz Zdrowia podpisał kontrakt z pierwszym w województwie lubuskim hospicjum domowym dla dzieci, zorganizowanym przez lekarza Jana Górskiego.
Do tej pory woj. lubuskim nie było hospicjum dla dzieci, a z danych medycznych wynika, że ok. 30 dzieci wymaga opieki paliatywnej. Taką placówkę zorganizował lekarz anestezjolog ze specjalizacją z medycyny paliatywnej Jan Górski. Podpisał kontrakt z NFZ do końca b.r. – informuje portal gazeta.pl. W placówce oprócz Jana Górskiego pracują cztery pielęgniarki, rehabilitanci, fizjoterapeuci, psycholog. Wkrótce do tego grona dołączy pediatra.

Początkowo wydawało się, że hospicjum obejmie głównie dzieci z nowotworami. Szybko okazało się, że i dzieci z wadami wrodzonymi czy chorobami neurologicznymi potrzebują pomocy. Pracownicy hospicjum domowego nie tylko zajmują się bezpośrednią opieką, ale i koordynują wiele działań, wskazują rodzicom, co można jeszcze zrobić, by pomóc dziecku.

Obecnie hospicjum domowe dla dzieci zajmuje się dwójką dzieci – z Zielonej Góry i małej wsi pod Świebodzinem. Ale jego zasięg działania obejmuje całe województwo lubuskie.

Więcej: www.gazeta.pl

Gazeta.pl/Rynek Zdrowia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>