Listy od Internautów- hemoroidy.

Dzień dobry, chciałam prosić o informację w sprawie choroby. Otóż mój chłopak pracuje w kopalni ‚na Dolnym Śląsku od kilku lat. Około rok temu zdiagnozowano u niego ropień około-odbytniczy, który został nacięty i wyczyszczony jednak po miesiącu zrobiła mu się z niego przetoka, która również została operacyjnie usunięta. Niespełna miesiąc temu znów pojawiła się krew na kale i po wizycie u proktologa okazało się, iż ma hemoroidy. W chwili obecnej skończył przyjmować leki (tabletki + czopki), ale znów pojawiła się krew na kale (kolejna wizyta u lekarza wyznaczona została dopiero na 10 kwietnia 2013 roku aby to sprawdzić).
Jednak zostało mi podpowiedziane abyśmy poczytali o „tęgoryjcu” i pytanie brzmi czy przetoka może mieć coś wspólnego z tęgoryjcem ???

Pragnę dodać, że wcześniej przed wykryciem ropnia był leczony na hemoroidy ale oczywiście nie miała żadnych badań zrobionych aby potwierdzić czy faktycznie wcześniej je w ogóle miał, lekarka u której kiedyś się leczył stwierdziła to tylko po objawach o jakich jej powiedział.
Oczywiście sam odnalazł proktologa do którego sam się zgłosił, gdyż poczytał w internecie o tym co się z nim dzieje i objawy jakie miał wskazywały na tę chorobę. Jak się okazało nie pomylił się.

Głównym problemem są zaparcia, które ma dość często. Stosujemy w diecie dużo błonnika ale zaparcia powracają. Zastanawiam się nad wysłaniem go na wizytę u dietetyka jednak nie wiem czy pomoże to w ogóle.

Bardzo proszę o pomoc i poradę, gdyż jest bardzo załamany i nikt nie wie tak naprawdę skąd ta przetoka się bierze, bo pojawia się nagle. Z tego co Pan ordynator mi powiedział pękła ścianka jelita grubego bądź posiada w organizmie jakąś bakterie i na tym się skończyło. Żadnych dodatkowych badań i informacji, np.co jeść, czy uprawiać jakiś konkretny sport itp.

Z wyrazami szacunku, S.W.

 

 

Szanowna Pani ! Proponuję wykonanie badania kału w kierunku obecności drożdży i grzybów w Instytucie Mikroekologii w Poznaniu. Ponadto proponuję zainteresowanie się zasadami medycyny komorkowej Dr Ratha, z poważaniem: Jacek Roik, tel. 14, 655 84 49, 13.00- 14.00 i 19.00- 20.00

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>