List od Internautki- zawroty głowy.

Panie Doktorze, mój przypadek wydaje mi się skomplikowany. Opiszę objawy, które wystąpiły, było to ok 4 lata temu. Jestem kobietą w wieku 27 lat. Zaczęło się od silnych zawrotów głowy, bólu głowy i wymiotów. Rzeczywiście z czasem leżąc mogłam utrzymać jedną pozycję, głowa w lewą stronę. Oprócz tego miałam poważny problem z werbalizacją myśli, wystąpiły zaburzenia mowy i zaburzenia pisania. Nie byłam zdolna trzymać w dłoniach np. łyżki, a o pisaniu nie było mowy.
Zabrano mnie do szpitala. Tomografia nic nie wykazała, (poza efektem „opuchnięcia mózgu”) błędnik też był w porządku. W zasadzie nic więcej nie wiedziałam. Udałam się do innego szpitala wojskowego, gdzie uznano, że to objawy przemęczenia, za dużo nauki itp. Zalecono hydroksyzynę i odpoczynek. Fakt faktem przed trafieniem do szpitala czytanie ze zrozumieniem zaczęło mi sprawiać trudności, pamięć szwankowała, pismo już też, jakiś taki efekt otępienia się pojawił, a potem dopiero ten właściwy atak zawrotów z wymiotami. Jednak zawroty nie były chwilowe, trwały ponad 2 miesiące, a ja nie wychodziłam z domu, gdyż nie byłam w stanie złapać równowagi, w szpitalu szłam trzymając się barierki i ściany. Ponadto podczas tego „ataku” czułam osłabienie, że zaraz zemdleje, ale ból nie pozwalał na to. Byłam świadoma, myśli miałam racjonalne, ale nie mogłam ich wypowiedzieć.
Dlaczego o tym piszę, dlatego, że objawy niby ustąpiły po odpoczynku, nie miałam w ręku książki przez 3 kolejne miesiące, ale teraz ciągle mam wrażenie, że coś zostało uszkodzone, bo problemy z werbalizacją i stresem nadal mam i nie potrafię tego naprawić. Co to mogło być?

Szanowna Pani !
Proszę o kontakt telefoniczny- tel. 14, 655 84 49 , 13.00- 15.00 lub 19.00- 20.00, może potrafię Pani podpowiedzieć co dalej czynić ? Jacek Roik,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>