Lekarze wzywają do zakazu GMO!

Amerykańska Środowiskowa Akademia Medyczna (American Academy of Environmental Medicine-AAEM) wzywa o wprowadzenie natychmiastowego moratorium na genetycznie modyfikowaną żywność.

AAEM wypracowała stanowisko, w którym oświadcza, że „żywność genetycznie zmodyfikowana stanowi poważne ryzyko dla zdrowia” i wzywa o moratorium na GMO. Dając za przykład badania prowadzone nad zwierzętami, AAEM wnioskuje, że „to nie jest przypadkowy związek między żywnością GM a niekorzystnymi skutkami zdrowotnymi” i że „żywność GM stanowi poważne ryzyko dla zdrowia związane z toksycznością, alergiami, systemem immunologicznym i rozrodczym oraz ze zdrowiem metabolicznym, fizjologicznym i genetycznym.”

AAEM wzywa:.. Do moratorium na żywność genetycznie modyfikowaną i natychmiastowe wprowadzenie długiego czasu testowania bezpieczeństwa i odpowiedniego znakowania

Lekarzy do informowania pacjentów, medyczną społeczność i całe społeczeństwo jak uniknąć spożywania GMO

Do uznania przez lekarzy żywności GM za czynnik chorobotwórczy

Do prowadzenia większej ilości niezależnych długoterminowych badań
naukowych, aby rozpocząć zbieranie danych w celu zbadania roli
zmodyfikowanej żywności na zdrowie człowieka. (…)

AAEM jest międzynarodowym stowarzyszeniem lekarzy i innych specjalistów zajmującym się kwestiami klinicznych aspektów zdrowia środowiskowego.

Więcej informacji na www.aaemonline.org.

Informacja z 19 maja 2009
ICPPC – International Coalition to Protect the Polish Countryside,
Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi
34-146 Stryszów 156, Poland tel./fax +48 33 8797114
biuro@icppc.pl www.icppc.pl www.gmo.icppc.pl www.eko-cel.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>