Lekarz dał skierowanie na operację nerki! Mam naprawdę strach przed tak dużym cięciem- list od Internautki.

Witam Pana! Mam pewien problem. Wczoraj byłam u lekarza urologa i dał mi skierowanie na operacje – potwierdził diagnozę jeszcze z Niemiec z przed 6 lat „WODONERCZA „.( Byłam tam już w szpitalu i mieli to operować,  ale byłam tak wystraszona i ciągle mówiłam im że nic mi nie dolega porobili badania ( dożylnie z kontrastem radiologicznym – wyszły małe zastoje ) i powiedzieli że mam to co roku kontrolować. Wiedziałam o tym że coś takiego mam prawdopodobnie od urodzenia – wykryto u mnie 6 lat temu przypadkowo podczas USG jamy brzusznej- chcę dodać ze nigdy nie miałam żadnych dolegliwości z nerkami czy pęcherzem nawet podczas 3 ciąż. W ostatni weekend byłam w górach i pochodziłam trochę po zimnym strumyku a wieczorem nie umiałam oddać normalnie moczu ( po parę kropli co chwilkę ) i dostałam bólu prawej nerki i chyba temperatury ( nie miałam termometru) miałam dreszcze – po zażyciu paracetamolu i wygrzaniu mogłam już lepiej się załatwić ale ból został wiec znajoma dała mi znowu Paracetamol i Palin – po tych tabletkach ból minął – ale biorę ten Palin do dzisiaj.
Wystraszyłam się i dlatego poszłam do urologa – zrobił tylko usg i poczytał diagnozę z Niemiec i  mówi że to trzeba koniecznie zrobić. Mam naprawdę strach przed tak dużym cięciem – i chciałam zapytać może zna Pan jakiegoś Urologa z którym mogłabym jeszcze porozmawiać – może istnieją jakieś metody mniej inwazyjne albo naturalne. Bardzo będę wdzięczna za odpowiedź i ewentualne porady. Krystyna.
Odpowiedź: Oczywiście dla każdego pacjenta decyzja o operacji jest stresem.
Z mojej skromnej praktyki w tej dziedzinie wiem, że być może trzeba będzie ta nerkę operować. Chciałem przypomnieć, ze nie może być stanów zapalnych w organizmie, czyli stan uzębienia musi być sprawdzony- nie może być stanu zapalnego pod korzeniem ani jednego zęba, oraz należy wykonać badanie laryngologiczne – czy nie ma stanu zapalnego w zatokach nosa nie ma. Nerki są bardzo czułe na stan zapalny w organizmie, a może będzie jeszcze jakieś inne wyjście? Jacek Roik, p. s. Zapomniałem o badaniu ginekologicznym  oraz badaniu jelita grubego u chirurg lub proktologa- czy nie ma stanu zapalnego mam na myśli hemoroidy.

Witam serdecznie! Dziękuję za odpowiedź. Zapytałam Pana bo myślałam, że może mi Pan kogoś poleci z grona swoich znajomych lekarzy ,u którego mogłabym prywatnie jeszcze raz zaciągnąć opinii. Poczytałam o tym na necie i wiem już coś nie coś na ten temat. Wygląda na to że bez operacji się nie obejdzie. Jeszcze chcę pojechać do Katowic / na razie rozeznaję do którego urologa mam się udać . Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź . Pozdrawiam serdecznie: Krystyna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>