Leczę moją ośmiomiesięczną córeczkę na grzybicę przewodu pokarmowego. List od Matki.

Witam! Panie Doktorze, zwracam się do Pana z prośbą o poradę. Od kilku tygodni leczę moją ośmiomiesięczną córeczkę na grzybicę przewodu pokarmowego. Mała miała zaczerwienioną całą pupę oraz buzię (poniżej brody, gdzie zbierała się jej ślina). Najpierw mała dostawała Nystatynę, Clotrimazolum, Hydrocortisonum oraz maść z parafiną robioną na zamówienie (której składu nie mogę rozszyfrować). Niewiele to pomogło – dolegliwości nie ustąpiły, jedynie pupa zrobiła się nieco jaśniejsza, ale zaczerwienienie cały czas nie ustępowało. Tak samo na buzi. Wtedy lekarka zapisała jej Pimafucort (2x dziennie), co podziałało na małą od razu – jej skóra wreszcie wróciła do normalnego wyglądu. Dodatkowo poprosiłam o coś przeciw swędzeniu,bo maleńka drapała się wręcz do krwi, jak tylko odchyliłam pieluszkę. Dostała Fenistil 3×7 kropli. Po ponad dwóch tygodniach takiej kuracji lekarka kazała odstawić leki, a po dwóch dniach na buzi i pupie znów pojawiły się zaczerwienienia.
Znowu udałam się z nią do lekarki. Tym razem zapisała małej Alantan Plus, robioną na zamówienie maść, której skład spróbuję Panu wypisać:
Rivanoli 0,05
Hydrocortisoni 0,5
Lanolini
Vaselini
Mała bardzo źle śpi, nie je prawie nic, poza pokarmem z piersi.
Boję się, ze sytuacja znów się powtórzy. Widzę, że dziecko cierpi i dzieje się już tak ponad dwa miesiące. Dlatego chciałabym zrobić małej prywatnie wymaz z gardła i cewki moczowej. Nie wiem jednak dokładnie jakie powinny to być badania. Lekarka uznała, ze nie są one konieczne.
Proszę o odpowiedź.
Z poważaniem: A. G.

Szanowna Pani!

Proponuję kontakt telefoniczny z Instytutem Mikroekologii w Poznaniu i wykonanie badania kału w kierunku obecności drożdży i grzybów w przewodzie pokarmowym. Instytut jeżeli zajdzie taka potrzeba,  proponuje po wykonanym badaniu terapię. Zestawy do badania są wysyłane pocztą. Z poważaniem: Jacek Roik, www.roik.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>