Łatka na poparzony język (i nie tylko).

Oparzenie jedzeniem to już nie problem, bo naukowcy zaprojektowali rozpuszczalną „łatkę”, która błyskawicznie ukoi ból.
Pasek umieszczany bezpośrednio na podrażnieniu pozwala w kontrolowany sposób dostarczać benzokainę oraz terapeutyczny polimer. Zespół dr. Jasona McConville’a zdecydował się właśnie na benzokainę, ponieważ jest ona powszechnie stosowana jako środek znieczulający o działaniu miejscowym. Znają ją nie tylko pacjenci dentystów, ale i osoby sięgające po pastylki do ssania na gardło. Łatki szybko się rozpuszczają i nie powinny przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu. Ustaliliśmy, że nie są toksyczne [...]. Wyglądają i zachowują się podobnie do pasków odświeżających oddech, które można kupić w aptece.

Teraz McConville i inni popracują nad paskami o silniejszym działaniu. Za ich pomocą można by leczyć poważniejsze oparzenia, które utrzymują się 2-3 dni. Koniecznym etapem będą, oczywiście, testy na ludziach.

Autor: Anna Błońska , www.kopalniawiedzy.pl

Źródło: American Association of Pharmaceutical Scientists

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>