Ładniejsze usta dzięki mięśniom szyi.

Dzięki przeszczepieniu fragmentu mięśnia z szyi usta mogą się stać pełniejsze – informuje pismo „Archives of Facial Plastic Surgery”.
Usta uważane są za ważny symbol seksualny, a co za tym idzie, wiele osób uważa, że w tej dziedzinie większe znaczy lepsze. Panie marzące o ustach takich jak u Angeliny Jolie, Jennifer Lopez czy Rihanny są gotowe na wiele. Jednak implanty i stosowane od lat 80-tych XX wieku wstrzykiwanie kolagenu nie zawsze dają pożądany efekt. Przesadnie „napompowane” usta bywają porównywane do pyszczka akwariowej ryby – glonojada.

Specjaliści Aesthetic Surgery Centre w Naples (Floryda) ogłosili, że dzięki alternatywnej metodzie udało im się uzyskać dobry efekt u 25 operowanych osób. Zabieg, wykonywany jednocześnie z liftingiem sprawia, że usta są pełniejsze i mniej pomarszczone.

Zespół doktora Anuraga Agarwala stosuje przeszczep fragmentu mięśnia mostkowo-obojczykowo-sutkowego z szyi, co daje efekt utrzymujący się przynajmniej przez dwa lata. Zabieg jest prosty, a rekonwalescencja trwa krótko – po kilku tygodniach obrzęk ustępuje i można się pochwalić nowym wyglądem. Jak jednak zaznaczają specjaliści, podobnie jak każda operacja plastyczna, także ta może się nie udać. PMW

PAP – Nauka w Polsce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>