Kuracje żywnością w Radawie- wolne miejsca dopiero od października 08 r. ! .

Witam serdecznie !  Chciałabym się dowiedzieć w sprawie turnusu w Radawie w terminie 21.06-07.07.2008…… Chciałabym się dowiedzieć jaka jest cena ( rezerwacja dwóch miejsc) i czy jest możliwość zaparkowania samochodu w ośrodku ? .Będę wdzięczna za informacje ponieważ poważnie myślimy o wyjeździe do Radawy ale niestety tylko ten termin nam pasuje.
Katarzyna Z. ps. będę wdzięczna za przekazanie informacji  jaka jest procedura rezerwacji, jaką kwotę trzeba wpłacić w celu rezerwacji miejsca i na jakie konto trzeba je przesłać !
Odpowiedź: muszę Panią „zmartwić” gdyż najbliższe wolne miejsca na turnusy w Ośrodku Ojca Pio w Radawie są od 25 października b.r. ! Radawa cieszy się olbrzymią renomą wśród pacjentów z całej Polski ! . Zachęcam wszystkich Internautów do zaglądania na stronę internetową Ośrodka Profilaktyczno- Rehabilitacyjny im. O. Pio, który jest prezentowany na stronie „Wirtualnych Targów Zdrowego Życia”- www.jroik.manpol.net/wt ! .
Kuracje żywnością w Radawie
Radawa to wieś letniskowa koło Jarosławia, otoczona sosnowymi lasami. Żywiczny zapach oraz duża zawartość jodu w powietrzu tworzą uzdrawiający mikroklimat. Ten zakątek nieskażony przez cywilizację daje znakomite warunki do wypoczynku i rekreacji. Dzięki spiętrzeniu Lubaczówki, na zalewie można korzystać z kąpieliska i sprzętu wodnego. Radawa ma ok.400 mieszkańców, za to liczne domki letniskowe, z jakich korzystają wczasowicze z całej Polski, świadczą o wielkim powodzeniu tej miejscowości.
Od 2000 r. Jarosławskie Katolickie Stowarzyszenie Charytatywne im. Św. o. Pio prowadzi w Radawie Ośrodek Profilaktyczno- Rehabilitacyjny im. o. Pio, zwany Domem Ojca Pio. Zgodnie ze słowami Patrona „Pragnę by cała ziemia była Domem Ulgi w Cierpieniu”, na wzór szpitala w San Giovanni Rotondo ośrodek w Radawie służy szerzeniu chrześcijańskiej zasady miłości bliźniemu. Umożliwia odzyskanie zdrowia fizycznego i wewnętrzne wyciszenie, również spełnia rolę ośrodka kultu świętego Stygmatyka.
Naczelną zasadą oferowanych kuracji jest przywracanie zdrowia przez żywienie. Temu celowi służą diety: sokowo- warzywna i makrobiotyczna, opracowane przez dr Ewę Dąbrowską z Gdańska, która jest konsultantem radawskiej placówki. Pobyt na turnusach ma duże znaczenie profilaktyczne: oczyszcza i wzmacnia organizm. Poza zmianą odżywiania, korzystnie działa spokój, oderwanie od codziennego życia i  zanieczyszczonego środowiska.
Ośrodek ma 70 miejsc w pokojach 1, 2, 3 osobowych z sanitariatami i łazienkami. Na miejscu: jadalnia – świetlica, gabinety lekarski i rehabilitacyjny, kaplica, biblioteka. Obiekt jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych.
Kuracjusze mają zapewnioną opiekę lekarską i całodobową pielęgniarską, zabiegi rehabilitacyjne (fizykoterapia, masaże, kinezyterapia) są wykonywane zgodnie z zaleceniami lekarza. Można (odpłatnie) wybrać się na wycieczkę autokarową do Leżajska, Łańcuta, Przemyśla, Kalwarii Pacławskiej, Lwowa, także odpłatnie korzystać z siłowni, przejażdżek konnych – wierzchem i bryczką lub z kuligu.
Leczenie i profilaktyka
Kuracje w Radawie wskazane są zapobiegawczo dla zdrowych i cierpiących na schorzenia:
zespół polimetaboliczny (otyłość, cukrzyca na lekach doustnych, choroba wieńcowa, nadciśnienie, skaza moczanowa)
przewlekłe choroby zapalne, reumatoidalne zapalenie stawów
choroby zwyrodnieniowe stawów, zaćma, paradontoza
owrzodzenie podudzi, choroby alergiczne ( skórne), astma
nawracające infekcje, choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, choroby skóry
zaburzenia czynnościowe jelit ( zespół jelita nadwrażliwego, zaparcia itp.)
nerwice
Przeciwwskazania: nadczynność tarczycy, zaawansowana choroba nowotworowa, nadczynność nadnercza, ciążą, okres karmienia, cukrzyca na insulinie.
Turnusy trwają przez cały rok 2 tygodnie. Koszt pobytu w 2007 r: dieta owocowo – warzywna 1000 zł, makrobiotyczna 1100 zł. Ośrodek ma podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia. Dla osób niepełnosprawnych, turnusy rehabilitacyjne mogą być dofinansowane przez Miejskie, lub Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie. Obowiązuje telefoniczna lub listowna rezerwacja miejsc. Korzystającym z kuracji więcej niż 3 razy przysługuje zniżka. Chorzy obowiązani są przedstawić dokumentację chorób, aktualne wyniki badań, zalecenia i przeciwwskazania lekarskie.
Dom O. Pio zaprasza o każdej porze roku na sobotnio – niedzielny pobyt rodzinny, zapewnia warunki do narad, sympozjów, dni skupienia, rekolekcji.
Dojazd: autobusem PKS z Jarosławia  (kierunek Wola Mołodycka).
Adres: Ośrodek Profilaktyczno- Rehabilitacyjny im .O .Pio
37 –523 Radawa, tel. (0 –16) 622 30 43,
Konto bankowe (obowiązuje 50 % przedpłata, jako rezerwacja miejsca)
Bank Spółdzielczy w Jarosławiu o. Wiązownica
08 9096  1014 2002 1400 5439 0001
lek.med. Jacek Roik , jroik@manpol.net
tel.domowy:0-14,655-84-49
tel.do pracy:0-14,627-33-88
Moja Internetowa Poradnia Konsultacyjna.
www.jroik.manpol.net
Moja rozmowa w TVP Kraków z okazji Plebiscytu"Lekarz Roku 2005"
http://ww6.tvp.pl/3593,20060115291053.strona
Moja książka p.t."Choroby cywilizacyjne"
www.choroby-cywilizacyjne.zlotemysli.pl/profilaktyka.php
Wirtualne Targi Zdrowego Życia, Zdrowej Żywności i Produktów Naturalnych
www.jroik.manpol.net/wt
E-booki: www.zlotemysli.pl/profilaktyka,1/

10 myśli nt. „Kuracje żywnością w Radawie- wolne miejsca dopiero od października 08 r. ! .

 1. Chcialabym wyslac moja mame ktora ma powazne problemy z otyloscia i chcialaby sprobowac schudnac sposob ktory po kuracji pozwoli jej kontynulowac diete ,ma 156cm wzrostu wazy 126kg czy lipic druga polowa byla by mozliwa by zarezerwowac jej termin i ile to kosztuje ?

  Elzbieta Chmiel

 2. mam zarezerwowane miejsce w waszym Osrodku od połowy lipca dla dwóch osób w domku. Chcę potwierdzić moją rezerwację, ponieważ jestem juz przygotowana do dokonania przedpłaty. Pozdrawiam Krystyna Romanik

 3. Proszę o informację, czy z diet oferowanych w Waszym Ośrodku może korzystać osoba z niewydolnościa nerek ( 38 %) i wyrównana lekami nadczynnością tarczycy.

 4. Witam. Zgłaszam 2 osoby (małżeństwo) na kurację Nasze choroby to: zwyrodnienie stawów, problemy z kręgosłupem, nadciśnienie, zaćma (początki), choroby skóry.
  Bardzo proszę o określenie terminu i podanie kosztu 2-tygodniowej kuracji. Pozdrawaiam Hanna z Jeleniej Góry.

 5. Bardzo proszę o informacje kiedy można się zapisywać na turnusy w roku 2010 i ile kosztuje 2-tygodniowe.

 6. Proszę o informację kiedy najszybciej mozna zapisać się na turnus. Choroby: nerwica, nadciśnienie. Proszę także o podanie ceny 7 dniowego pobytu.

 7. Pragnę skorzystać z pobytu w Waszym Ośrodku. Proszę o odpowiedź jakie trminy są wolne od m-ca listopada i ile wynosi opłata za 2-tygodniowy pobyt?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>