Księża przekonają do elektrowni atomowych?

Za kilka tygodni rusza kampania rządowa, która ma przekonać Polaków do elektrowni jądrowych jako bezpiecznego źródła energii. Dziennik „Polska. The Times” twierdzi, że w akcję promocyjną mają być zaangażowani także księża. Rząd zamierza przekonać Polaków do zalet energii produkowanej przez elektrownie atomowe. Dziennik donosi, że do parafii oraz seminariów duchownych trafi obszerna broszura ?Nie bójmy się energetyki jądrowej?.

? Księża to bardzo ważne ogniwo w łańcuchu informacyjnym ? tłumaczy gazecie Andrzej Strupczewski, pracownik Instytutu Energii Atomowej i autor broszury. ? Zależy nam przede wszystkim na tym, żeby nie powtórzyła się sytuacja sprzed 20 lat, kiedy podczas referendum przegraliśmy batalię o budowę elektrowni jądrowej w Żarnowcu ? dodaje. Właśnie wówczas w gronie przeciwników elektrowni atomowej pojawiły się osoby związane z ruchem franciszkańskim, które ręka w rękę z ekologami protestowały przeciw inwestycji na Pomorzu. Teraz rząd chce uniknąć takiego problemu.

Broszura to pierwszy element czteroletniej kampanii, na którą rząd chce wydać aż 40 mln zł – pisze Henryk Sadowski. Jak podaje, według sondaży na razie zwolennicy atomu przeważają. – Ale im bliżej rozpoczęcia budowy pierwszej siłowni, zaplanowanej na 2014 r., przeciwników może przybywać – czytamy w gazecie.

www.info.wiara.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>