Kozłowski: wyrobienie dostępu do ZIP- banalnie proste.

To banalnie proste – tak wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski zachęcał w poniedziałek do wyrobienia sobie dostępu do Zintegrowanego Informatora Pacjenta w mobilnym punkcie Narodowego Funduszu Zdrowia w Urzędzie Wojewódzkim przy pl. Bankowym w Warszawie. Mobilne stanowisko NFZ przy pl. Bankowym, gdzie można wyrobić login i hasło umożliwiające korzystanie z ZIP, uruchomiono na trzy dni – działać będzie od 5 do 7 sierpnia w godz. 9-15. Dyrektor mazowieckiego oddziału NFZ Adam Twarowski podczas wspólnego briefingu z wojewodą mazowieckim nie wykluczył, że jeżeli zainteresowanie będzie duże, to mobilny punkt w tym miejscu będzie działał do końca tygodnia.

Jak zachęcał Twarowski, dostęp do ZIP pozwala dowiedzieć się przez internet, w których szpitalach i przychodniach można leczyć się bezpłatnie oraz w jakich godzinach pracuje dany szpital czy przychodnia i jak tam dojechać oraz sprawdzić historię leczenia w ramach NFZ. „Dzięki ZIP można poznać status własnego ubezpieczenia (eWUŚ) oraz dowiedzieć się na jakim etapie realizacji jest skierowanie do sanatorium” – przypominał.

Wojewoda mazowiecki, który w obecności dziennikarzy wyrobił własny login i hasło do ZIP przekonywał, że to „banalnie proste” i trwa kilka minut. Wystarczy przyjść z dowodem osobistym lub paszportem do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego (wejście D, po prawej stronie od wejścia głównego, pokój nr. 2 na parterze).

Wszyscy chętni dostęp do ZIP mogą wyrobić sobie także w centrali mazowieckiego oddziału NFZ przy ul. Chałubińskiego w Warszawie oraz w delegaturach oddziału na terenie województwa.

Według danych NFZ od początku lipca blisko 9 tys. mieszkańców Mazowsza odebrało login i hasło umożliwiające korzystanie z osobistego konta w ZIP.

Zintegrowany Informator Pacjenta ruszył 1 lipca. Dzięki ZIP pacjenci mają m.in. dostęp do historii swojego leczenia. Mogą sprawdzić przez internet, z jakich świadczeń korzystali, gdzie były udzielane i jaki był ich koszt.(PAP)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>