Kostki do drinków, które ostrzegą przed nadmiernym pijaństwem.

Kostki do drinków, które zmieniają kolory w miarę spożywania alkoholu i ostrzegają przed nadmiernym pijaństwem, opracował doktorant z Massachusetts Institute of Technology (USA) – podały media. 23-letni Dhairya Dand wpadł na ten pomysł po zakrapianej alkoholem imprezie, która zakończyła się dla niego w szpitalu. Skonstruowanie kostek Cheers zajęło mu trzy tygodnie. Specjalny czujnik umieszczony w kostce mierzy, jak często szklanka jest podnoszona do ust, a czasomierz pozwala oszacować, jak pijana jest osoba. Dioda LED zmienia w tym czasie kolor z zielonego na żółty, a w końcu na czerwony. Kolor czerwony oznacza, że należałoby przestać pić, bo prawdopodobnie ma się już dość.

Kostki mają nawet możliwość wysłania SMS-a do przyjaciela, jeśli okaże się, że osoba pijąca traci kontrolę. „Kostka komunikuje się z telefonem poprzez podczerwień (IR), jeśli tylko odbiornik fal jest podłączony do smartfona” – powiedział Dand.

Doktorant wydał na skonstruowanie swojego wynalazku zaledwie 50 dolarów, więc może to być dobre – bo niedrogie – rozwiązanie dla studentów – podał serwis ABC News. (PAP)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>