Kościół z Teksasu zaakceptował szczepionki.

Duży teksaski kościół zaoferował bezpłatne szczepionki przeciwko odrze w związku z zakażeniami, do jakich doszło wśród rodzin sprzeciwiających się szczepieniom – informuje serwis BBC News Health. Wśród wiernych uczęszczających do kościoła Eagle Mountain International Church w Newark doszło do 21 zachorowań, odkąd zgromadzenie odwiedziła osoba, która zaraziła się za granicą. Wśród zakażonych są osoby w wieku od 4 miesięcy do 44 lat. Większość z nich nie była zaszczepiona.

W niedawno wygłoszonych kazaniach pastor Terri Pearsons zachęcała do szczepienia przeciwko odrze osoby, które jeszcze się nie zaszczepiły.

„Zachęcam, by to zrobić… I zrobić to w wierze” – mówiła Pearsons, która jest córką znanego teleewangelisty, Kennetha Copelanda. Wcześniej była sceptyczna wobec szczepień. Przekonały ją zachorowania w rodzinach, które postanowiły nie szczepić swoich dzieci.

Jak ogłosiła Christine Mann, rzecznik Texas Department of State Health Services, w tym roku na terenie stanu Teksas odnotowano 27 przypadków odry, przy czym pięć nie miało związku z Eagle Mountain International Church, a źródło jednego było niejasne. Rok wcześniej zachorowań na odrę nie było wcale, zaś dwa lata wcześniej zachorowało sześć osób.

US Centers for Disease Control and Prevention (CDC) zaleca szczepienie dzieci dwiema dawkami kombinowanej szczepionki MMR, która zabezpiecza przed odrą, świnką i różyczką. Z powodu nieopartych na naukowej podstawie i wielokrotnie dementowanych pogłosek o związku tej szczepionki z autyzmem wiele osób obawia się szczepień.

Odra rozprzestrzenia się drogą kropelkową – poprzez kaszel, kichanie i kontakt bezpośredni z zakażonymi osobami. Typowe objawy to gorączka, kaszel i wysypka na twarzy, obejmująca później resztę ciała. Według danych CDC, śmiertelność wśród chorujących na odrę dzieci wynosi 1-2 przypadki na każdy tysiąc zachorowań.

Jak głosi oświadczenie Eagle Mountain International Church, jego stanowisko w sprawie wszelkich dolegliwości zakłada, aby „najpierw szukać mądrości Boga, Jego Słowa oraz odpowiedniej opieki medycznej profesjonalistów, których znasz i którym ufasz”. (PAP)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>