Koniec palarni dla pracowników w firmach.

Latem z biur i fabryk znikną palarnie, bo pracodawcy już nie będą musieli ich zapewniać swym pracownikom – informuje dziennik Polska. Gazeta dotarła do zapisów projektu ustawy antynikotynowej, nad którą posłowie mają głosować w marcu. Zakazy mogą zatem wejść w życie już w miesiącach letnich.

Według dziennika, pracodawcy jeśli nie będą musieli urządzać palarni, zapewne będą z tego uprawnienia korzystać, gdyż przepisy określające jak ma to miejsce wyglądać, będą drakońskie. Pomieszczenie miało by być między innymi być zaopatrzone w wentylatory, które w ciągu godziny wymienią powietrze w pomieszczeniu aż 25 razy, a to kosztuje ponad 25 tysięcy złotych. Zatem jeśli pracodawca nie zapewni specjalnego pomieszczenia, pracownicy będą musieli wychodzić na papierosa na zewnątrz budynku. Palenie ma być jednak dozwolone tylko w odległości co najmniej 10 metrów od wejścia.

Według dziennika Polska, zakaz palenia dotknie także kawiarnie, restauracje i kluby. Papierosa będzie można tam zapalić, ale tylko w wydzielonej palarni lub za drzwiami i to w odległości nie mniejszej niż 10 metrów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>