Koncert z okazji Rocznicy Konsekracji Biskupów Tarnowskich!


Kuria Diecezjalna w Tarnowie oraz Centrum Paderewskiego Tarnów- Kąśna Dolna  nie mogły wybrać lepszego sposobu uczczenia rocznic konsekracji  Dwóch  Biskupów Tarnowskich, jak zorganizować wspaniale zapowiadający się Koncert w dniu 22 stycznia 2005 roku o godzinie 19.30 w Bazylice Katedralnej w Tarnowie! Obecny Biskup Ordynariusz Wiktor Skworc , jest 15 z kolei biskupem Diecezji Tarnowskiej, od 1783 roku. Sakrę biskupią otrzymał z rąk Ojca Świętego Jana Pawła II w Rzymie w dniu 06.01.1998 roku. Biskup Pomocniczy Władysław Bobowski sakrę biskupią otrzymał z rąk ówczesnego Biskupa Tarnowskiego Jerzego Ablewicza, w asyście Biskupów Piotra Bednarczyka i Józefa Gucwy. Uroczystość miała miejsce w Katedrze Tarnowskiej w dniu 02.02.1975 roku. Życzę Naszym Pasterzom wielu łask od Boga a przede wszystkim zdrowia, tak potrzebnego w  tej trudnej i odpowiedzialnej posłudze! Podam teraz szczegóły Koncertu. Obawiam się, ze mury Bazyliki Katedralnej nie pomieszczą wszystkich chętnych….


Utwory W.A. Mozarta i J.S. Bacha zaprezentują dwa znakomite Zespoły: Capella Cracoviensis pod dyrekcją założyciela(w 1970r), tego zespołu Stanisława Gałońskiego  oraz Chór Pueri Cantores Sancti Nicolai z Bochni, który założył w 1987 roku i do dzisiaj kieruje ks. Stanisław Adamczyk. Solistami będą: I sopran: Klaudia Romek, II sopran: Katarzyna Monita, alt: Agnieszka Monasterska, tenor: Rafał Majzner i bas: Jacek Ozimkowski. Wstęp na Koncert: wolny! 


 


Tarnów, dnia 15.01.2005 r.   Jacek Roik, jroik@manpol.net

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>