Koenzym Q-10 ratunkiem dla serca !

Od wielu lat interesuję sie tym produktem! Gdy kończyłem studia w książkach internistycznych były tylko wzmianki na temat Koenzymu Q-10! Teraz odbywają się międzynarodowe Kongresy Lekarskie mające na celu wymianę doświadczeń wynikających, z obserwacji przy jego stosowaniu. Czytałem, że gdyby Koenzym Q-10 zastosować w skali społeczeństw, wtedy byłoby mniej Pacjentów, którzy czekają w kolejce na transplantację serca! Tak twierdzą Amerykanie!…..

Jeżeli ktoś ma kłopoty ze sercem albo nie chciałby ich mieć za wcześnie, to musi wiedzieć o Koenzymie Q-10! Nawet warto zainteresować tym preparatem swojego Lekarza Rodzinnego! Okazuje się, że jest to silny środek zasilający komórki sercowe, dający nadzieję milionom ludzi na całym świecie cierpiącym na choroby serca. Dotyczy to zwłaszcza Pacjentów z zastoinową niewydolnością serca, powodującą postępujące osłabienie mięśnia sercowego, co w konsekwencji prowadzi do sytuacji, w której serce nie jest już w stanie prawidłowo pompować krwi. Zdarza się to bardzo często u ludzi starszych, gdy konwencjonalne metody leczenia mogą okazać się zawodne! Przydpadłości tego rodzaju powstają z różnych przyczyn: długotrwałego nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, chorób wirusowych, nadużywania alkoholu i, co zdarza się najczęściej z powodu przebytego zawału serca lub po prostu postępującego z dnia na dzień procesu starzenia się. Osłabione, mikroskopijne komórki sercowe nie są już w stanie wytwarzać wystarczającej ilości energii umożliwiającej potężne skurcze mięśnia sercowego, pompujące krew do naczyń całego ciała.Z powodu niewydolności komórek mięśnia sercowego krew płynie wolniej i serce staje się mniej wydolne. Jeden z kardiologów ujął to tak: „Mówiąć dosłownie, serce, której choruje, to serce, któremu brak energii” ! Typowe obajwy to : krótki oddech, zmęczenie, pojawienie się płynu w płucach i obrzęk w okolicy kostek. Przeciążone serce może pracować coraz gorzej, co prowadzi do trwałego pogorszenia się stanu zdrowia, wreszcie śmierci. Na Zachodzie zastoinowa niewydolność serca występuje nagminnie! Zazwyczaj w leczeniu stosuje sie: naparstnicę, środki moczopędne, leki rozszerzające naczynia. W ostateczności wykonuje się transplantację serca. O dalszych zaletach stosowania Koenzymu Q-10  w następnym felietonie! Pisząc  na ten temat, korzystam z wiadomości zawartych w książce pt. „Cudowne kuracje” , której Autorką jest Jean Carper.


Tarnów, dnia 11.11.2003 r.                Jacek Roik .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>