Klimakterium- lecz się zdrowo!

Wiek występowania klimakterium wg danych Światowej Organizacji Zdrowia waha się w różnych krajach świata między 45 a 55 rokiem życia.  W wyniku wygaszania czynności jajników dochodzi do zaburzeń hormonalnych. Menopauza nie jest chorobą, mimo to mogą jej towarzyszyć liczne dolegliwości, które pogarszają jakość życia kobiety. Ponad 85 % kobiet w wieku okołomenopauzalnym odczuwa nagłe uderzenia gorąca…….  

Pacjentki skarżą się na kołatanie serca i nadmierną potliwość. Wiele kobiet ma trudności z zasypianiem, stale odczuwa rozdrażnienie i niepokój. Zdarza się, że cierpią z powodu depresji. Ocenia się, że terapii łagodzącej objawy menopauzy nie otrzymuje 98 % spośród kobiet, które jej potrzebują. Jedna z głównych przyczyn to obawy pacjentek przed niepożądanymi następstwami takiej terapii. Część kobiet w celu złagodzenia dolegliwości okresu klimakterium stosuje hormonalną terapię zastępczą (HTZ). Ma ona jednak liczne ograniczenia i nie u każdej kobiety może być stosowana. Kobiety, u których występują przeciwwskazania do przyjmowania HTZ lub obawiają się ją stosować, chętnie poddają się terapii homeopatycznym preparatem złożonym Klimakt- Heel. Jest on bezpiecznym lekiem, który w opinii lekarzy i pacjentek skutecznie redukuje objawy klimakterium. Dawkowanie: zwykle 1 tabletkę 3 razy dziennie podjęzykowo. Opis leku: redukuje uciążliwe dolegliwości okresu klimakterium, wysoko oceniany przez pacjentki i lekarzy, 85 % kobiet i lekarzy oceniło skuteczność leku jako bardzo dobra lub dobrą, rezultaty terapii widoczne są już po 2 tygodniach, zalecany kobietom obawiającym się HTZ, u których występują przeciwwskazania do stosowania HTZ, bezpieczny i dobrze tolerowany.

Jedna myśl nt. „Klimakterium- lecz się zdrowo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>