Karin Wiktor-Kałucka zaimponowała Melomanom w Tarnowie!


Zdaniem większości Melomanów, którzy tak licznie zasiedli na widowni Mościckiej Fundacji Kultury Gwiazdą spektaklu „Don Pasquale” Gaetano Donizettiego była Karin Wiktor-Kałucka, w roli Noriny! Związana jest uczuciowo  z Naszym Regionem, a mianowicie: urodziła się w Dębicy a naukę śpiewu rozpoczęła w Tarnowie! Artystka dziekuje za  brawa po spektaklu , które jak mi oświadczyła są dla Niej największym zaszczytem i dopingiem do dalszej pracy! Oto jak przebiega Jej kariera: 


W roku 1983 rozpoczęła naukę śpiewu w klasie prof. Jadwigi Redych – Czarnikowskiej w Szkole Muzycznej II st. w Tarnowie. W 1984 r. brała udział w Konkursie Wokalnym w Nowym Sączu, gdzie zdobyła trzecią nagrodę. W 1993 r. ukończyła studia i rozpoczęła pracę w Operze i Operetce w Krakowie jako solistka. Współpracowała również przez cztery lata z prof. Christianem Elssnerem, profesorem śpiewu Wyższej Szkoły Muzycznej w Dreźnie. Występowała na scenach: Anglii, Belgii, Holandii, Niemiec i Szwajcarii. W sezonie 2002/2003 rozpoczęła współpracę z “Operą na Zamku” w Szczecinie.Mam nadzieję,że Artystkę będziemy mogli podziwiać i oklaskiwać jeszcze wiele razy w Tarnowie! A w swoim repertuarze ma już nie mały dorobek…..


14.  


 Oskar w “Balu Maskowym” G. Verdiego,  Musetta w “Cyganerii” G. Pucciniego,  Pappagena w “Czarodziejskim flecie” W.A. Mozarta,  Pamina w “Czarodziejskim flecie” W.A. Mozarta,   Zerlina w “Don Giovannim” W.A. Mozarta,  Frasquita w “Carmen” G. Bizeta,  7.                Micaela w “Carmen” G. Bizeta,   Daga w “Czarnej Masce” K. Pendereckiego,  Siebel w “Fauście” Ch. Gounoda,  Małgosia w “Jasiu i Małgosi” E. Kalmana,  Liza w “Hrabinie Marizy” E. Kalmana,           Lia San w “Wiktorii i jej Huzarze” P. Abrahama,      Riquet w “Wiktorii i jej Huzarze” P. Abrahama,           Mi w “Krainie uśmiechu” F. Lehara,  Stasia w “Księżniczce czardasza” E. Kalmana,  Hudel w “Skrzypku na dachu” J. Bocka,  Franzi w “Wiedeńskiej krwi” J. Straussa,  Hania w “Kuzynku z księżyca” E. Kunnekego,  Antonia w “Człowieku z La Manchy” M. Leigha.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>