Kard. Dziwisz przestrzega wiernych przed życiem samymi dobrami materialnymi. List na Wielki Post.

Przed pokusą życia samymi dobrami materialnymi, przestrzega wiernych w liście na Wielki Post metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz. Apeluje w nim o trzeźwość i o zgodę w rodzinach. List jest odczytywany w niedzielę w kościołach archidiecezji krakowskiej. „Człowiek może się tak bardzo zaangażować w zdobywanie i pomnażanie dóbr, że już na nic innego, nie ma czasu i chęci. Nie ma czasu i sił na spotkanie z Bogiem, na udział w eucharystii, modlitwę, pogłębianie wiary, spotkania i rozmowę z najbliższymi” – napisał do wiernych.

Zdaniem metropolity krakowskiego żądza posiadania może popychać ludzi do kłamstwa, oszustwa, bezwzględnego niszczenia przeciwnika i zrzucania odpowiedzialności na innych. „Kto tak postępuje, ten uległ pokusie. Upadł przed kusicielem i oddał mu pokłon. Uznał, że wszelkimi metodami można dążyć do osiągnięcia własnych korzyści” – uważa kardynał.

Jak podkreślił uleganie pokusie oddala człowieka od Boga. Metropolita zaapelował do wiernych o przemianę życia i pogłębianie wiary. Wezwał do walki o trzeźwość, dobrowolnej abstynencji i uszanowania małżeństwa. „Niech rozwiązaniem trudnych spraw nie będzie rozwód, ale przebaczenie” – zaapelował metropolita.(PAP)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>