Kampania sadowników „jedz witaminy i wracaj do zdrowia”.

Jedz witaminy i wracaj do zdrowia” – to kampania Związku Sadowników RP przeprowadzana w dziecięcych szpitalach. Chore dzieci otrzymają świeże warzywa i owoce, a rodzice będą informowani o ich walorach żywieniowych. Kampania ma trwać do połowy grudnia 2014 r. i prowadzona jest w wybranych szpitalach wojewódzkich, w których znajdują się oddziały dziecięce, na terenie województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, lubelskiego i świętokrzyskiego – poinformował PAP prezes sadowników RP, poseł PSL Mirosław Maliszewski.

Jak mówił, celem jest zwiększenie spożycia owoców i warzyw, które według dietetyków są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Akcja „jedz witaminy i wracaj do zdrowia” polega m.in. na informowaniu dzieci i rodziców o tym, co zawierają te produkty i jak wpływają na zdrowie. Dzieci w szpitalach dostaną „owocowe” maskotki i kolorowanki o tematyce owocowo-warzywnej lub płyty z programami edukacyjnymi – wyliczał Maliszewski.

Raz na dwa tygodnie do stołówek szpitalnych dostarczane są już także świeże produkty – takie, które da się przechowywać: jabłka, gruszki, śliwki, ogórki, papryka. Większość dostaw przewidziana jest w okresie dużej podaży owoców i warzyw, a więc głównie na jesieni i w zimie.

Akcja będzie kosztowała 1,5 mln zł. Pieniądze będą pochodziły głównie z funduszu promocji owoców i warzyw, ale jest też wkład własny sadowników w postaci bezpłatnych dostaw do szpitali. (PAP)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>