Kampania pod hasłem: ?Spanie brzuchem do góry jest dla niemowlęcia bezpieczniejsze?.

Duszpasterstwo Dziecka Kościoła katolickiego w Brazylii podejmuje nową inicjatywę mającą na celu zmniejszenie śmiertelności noworodków. W Kurytybie zainaugurowano 23 czerwca kampanię pod hasłem ?Spanie brzuchem do góry jest dla niemowlęcia bezpieczniejsze?. W ciągu roku w Brazylii umiera nagle 3 tys. niemowląt. Informację podaje Duszpasterstwo Dziecka na podstawie przeprowadzonych badań.

Zdaniem lekarki Zildy Arns, odpowiedzialnej za Duszpasterstwo Dziecka, nowa kampania ma na celu zwrócenie powszechnej uwagi na układanie noworodka w bezpiecznej pozycji, aby uniknąć w ten sposób ryzyka podczas snu. Dr Arns podkreśla, że kampania jest oryginalna i oparta na wynikach badań przeprowadzonych przez lekarzy specjalistów.

Aristides Schier da Cruz, przewodniczący Parańskiego Stowarzyszenia Pediatrów, podkreśla znaczenie zainicjowanej kampanii Duszpasterstwa Dziecka.

Warto jeszcze zauważyć, że w ramach kampanii odradza się matkom palenia papierosów przy niemowlętach. Jak wynika z przeprowadzonych badań, nagła śmierć niemowlęcia zdarza się trzy razy częściej właśnie w rodzinach palaczy.

Rozpoczęta Kampania Duszpasterstwa Dziecka cieszy się poparciem UNICEF, a także ministerstwa zdrowia i Brazylijskiego Stowarzyszenia Pediatrów.

Z. Malczewski TChr, Brazylia

 

Biuletyn Radia Watykańskiego jest rozsyłany gratis na adresy abonentów. Jak dokonać prenumeraty lub jak z niej zrezygnować informujemy na stronie www.radiovaticana.org/polski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>