Kamienie nerkowe. List od Internautki.

Witam serdecznie,
przeczytałam Pana artykuł o naukowcach z AGH . Jestem po operacji nerki i moczowodu. Zostały wyciągnięte kamienie o bardzo ciekawej budowie i strukturze.W związku z Pana artykułem mam pytanie – czy byłaby możliwość zbadania tych kamieni ? Wiem, że znając ich skład można zapobiec chorobie jak i zastosować odpowiednią dietę. Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź. Serdecznie pozdrawiam B. M.

Szanowna Pani !

Kamienie musi Pani zbadać w miejscu zamieszkania, w pracowni analitycznej proszę pytać. Ja nie wiem czy na AGH w Krakowie jest taka możliwość? Korzystając z okazji proponuję zapoznać się z zasadami medycyny komórkowej Dr Ratha- www.dr-rath.com, proszę podać adres pocztowy to Pani wyśle deklarację przynależności do tej Koalicji, gratis Pani otrzyma materiały informacyjne z Biura w Warszawie. Swego czasu na mojej stronie skopiowałem informację pt” Czy kamienie nerkowe mogą powstać w wyniku nadmiaru witaminy C – informacja dotyczy medycyny komórkowej Dr Ratha, z poważaniem : Jacek Roik p.s. kamienie nerkowe najczęściej są to sole wapniowe.
A oto treść artykułu o którym wspomniała Internautka w swoim liście- dotyczy Naukowców z AGH .
Naukowcy z AGH pomagają cierpiącym z powodu kamicy nerkowej! Luty 13, 2006, 9:49 pm,ilość odsłon 6 020
Kryształy, które powstają w ciele człowieka, na przykład kamienie nerkowe, można badać tymi samymi metodami, co skały występujące w ziemi. Takimi badaniami zajmuje się prof. Maciej Pawlikowski z Pracowni Biomineralogii Zakładu Mineralogii, Petrografii i Geochemii Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Prowadzi je wspólnie z dr Adamem Kwintą, urologiem z krakowskiego Szpitalu Zakonu Bonifratrów??

http://www.roik.pl/naukowcy-z-agh-pomagaja-cierpiacym-z-powodu-kamicy-nerkowej/

Jacek Roik, roik@roik.pl , tel. 14, 655 84 49,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>