Jasna Góra: Pielgrzymka kobiet dotkniętych rakiem piersi na Jasną Górę.

Do sanktuarium jasnogórskiego dotarła dzisiaj pielgrzymka ok. 10 tysięcy kobiet chorych na raka piersi. Przybyły one nie tylko z Polski, ale także z kilku krajów europejskich (Włochy, Niemcy, Ukraina, Słowacja, Czechy), a nawet z Izraela. Hasło spotkania brzmi: „Myśmy uwierzyli Miłości”. W okolicznościowym telegramie Papież Franciszek wyraził swoją bliskość z tymi, którzy niosą krzyż boleści, i podkreślił, że „przez cierpliwe znoszenie dolegliwości i zmartwień chorzy mają swój udział w zbawczej ofierze Chrystusa”. W kazaniu abp Stanisław Nowak przypomniał, że ta pielgrzymka zawsze przeżywana jest w duchu wdzięczności, bo tylko człowiek, który umie dziękować, „potrafi też prawdziwie wierzyć”. W Polsce do klubów „Amazonek” należy ok. 25 tysięcy członkiń. To największa organizacja kobieca w Europie. Działa w myśl zasady: „Pomagając innym, pomagasz sobie”.

Polskie wspólnoty są wzorem dla innych krajów, uważa prezes Federacji Stowarzyszeń „Amazonek”: „My nie czekamy na telefony zaufania, aż ktoś do nas zadzwoni – mówi Krystyna Wechman. – Wychodzimy do szpitala, ochotniczki idą do szpitala i od razu dają to wsparcie. Pozwalają wejść w swoje buty, żeby pokazać, jak przeszły tę chorobę, by kobieta poczuła się pewniejsza, silniejsza i uwierzyła”. „Amazonki” przypominają, że tylko wczesne wykrycie raka piersi daje szansę na wyzdrowienie i dalsze życie.

I. Tyras, Częstochowa

Tekst pochodzi z serwisu Radia Watykańskiego- http://pl.radiovaticana.va

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>