Jasna Góra: pielgrzymka Apostolstwa Trzeźwości.

Modlitwa o trzeźwość i odnowę moralną narodu polskiego zanoszona była na Jasnej Górze. 31. pielgrzymka Apostolstwa Trzeźwości była też okazją do ekspiacji za grzechy pijaństwa oraz do spotkania się przedstawicieli różnych środowisk zaangażowanych w posługę trzeźwościową w Polsce. Zdaniem przewodniczącego Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości, walka o wyrwanie Polaków z pijaństwa jest dziś sprawą bardzo ważną dla bytu narodu, bo sytuacja jest dramatyczna: „Ponad 13 litrów czystego alkoholu przypada na głowę jednego mieszkańca, czternaście proc. Polaków pije ryzykownie i szkodliwie, ponad dwa mln polskich dzieci żyje w rodzinach z problemem alkoholowym. Jest o co się modlić, jest o co walczyć, jest to sprawa bardzo ważna dla całego bytu Narodu” – powiedział bp Tadeusz Bronakowski.

Hierarcha apelował o podejmowanie z odwagą abstynencji, która jest szczególnym darem dla Boga i Ojczyzny i przypomniał hasło: „przez abstynencję wielu do trzeźwości wszystkich”.

Ogólnopolska Pielgrzymka na Jasną Górę w intencji trzeźwości i odnowy moralnej Narodu jest jedną z inicjatyw trzeźwościowych Kościoła w Polsce. Inne to obchodzony w ostatnich dniach karnawału Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu oraz miesiąc trzeźwości, jakim jest sierpień.

I. Tyras, Jasna Góra

Biuletyn Radia Watykańskiego jest rozsyłany gratis na adresy abonentów. Jak dokonać prenumeraty lub jak z niej zrezygnować informujemy na stronie www.radiovaticana.org/polski

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>