Jasna Góra: europejskie spotkanie egzorcystów.

Europejskie spotkanie egzorcystów i osób związanych z duchowym uwalnianiem rozpoczęło się na Jasnej Górze. Takie konferencje odbywają się co dwa lata i gromadzą przedstawicieli różnych krajów przede wszystkim Starego Kontynentu, ale tym razem są również goście z Indii i Afryki. W ściśle zamkniętym czterodniowym spotkaniu udział bierze ok. 300 osób. Celem Europejskiej Konferencji Międzynarodowego Stowarzyszenia ds. Uwalniania jest wymiana doświadczeń i poznawanie nowych wyzwań. Wśród tematów są zagadnienia dotyczące współczesnej mody na wampiryzm, schizofrenii i zaburzeń psychicznych, okultyzmu i spirytyzmu.

Jak powiedział ks. Andrzej Grefkowicz, egzorcysta z archidiecezji warszawskiej, choć w Polsce raczej ustabilizowała się liczba osób potrzebujących pomocy kapłana wypędzającego złego ducha, to podobnych zagrożeń przybywa. Wśród nich dominują działania związane z leczeniem ludzi: ?Trzeba by mówić dzisiaj o dużej czujności, jeśli chodzi o przestrzeń psychologii, psychoterapii, bo tu się wkradają też różne formy seansów, które już nie są terapeutycznymi, ale wprost okultystycznymi?.

Ks. Grefkowicz przestrzega przed różnymi nowymi propozycjami i modami podszytymi działaniami ?złego?, które stwarzają grunt dla rozwoju grup ewidentnie związanych z szatanem.

Egzorcyści podkreślają, że konieczna jest dziś wielka czujność i po prostu zdrowy rozsądek.

I. Tyras, Jasna Góra

Biuletyn Radia Watykańskiego jest rozsyłany gratis na adresy abonentów. Jak dokonać prenumeraty lub jak z niej zrezygnować informujemy na stronie www.radiovaticana.org/polski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>