Japoński robot-hominid pomoże młodym stomatologom oswajać się z pracą i pacjentami!

W Japonii zbudowano robota-hominida, który pomoże początkującym stomatologom jak należy oswoić się ze specyfiką przyszłego zawodu jeszcze przed pierwszym spotkaniem z prawdziwym pacjentem.
W opracowaniu elektronicznego trenażera trzeciej generacji uczestniczyli specjaliści firmy budującej roboty Tmsuk Co. i naukowcy Uniwersytetu Sewa, którzy zaprezentowali w Tokio swój nowy produkt.

Hanako Sewa, jak nazwali konstruktorzy robota z twarzą młodej Japonki, potrafi zareagować na każde nieprawidłowe działanie przyszłego dentysty. Trenażer może krzyknąć lub zakasłać jak człowiek, a w razie potrzeby kiwnąć głową, aby zwrócić na siebie uwagę. Jeśli osoby zmęczyły się siedzeniem w fotelu z szeroko otwartymi ustami, robot daje znać stażyście, że jego cierpliwość została wyczerpana. W takim momencie, jak przewiduje program, Hanako Sewa po prostu zaciśnie zęby, jak czyni to często pacjent gabinetu stomatologicznego. (PAP)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>