Japończycy chirurgicznie poprawiają sobie linię życia.

Chcą być bogaci, mieć powodzenie w życiu prywatnym, zawodowym i chcą żyć jak najdłużej. Dlatego przesądni mieszkańcy Kraju Kwitnącej Wiśni decydują się coraz częściej na chirurgiczną zmianę linii na swoich dłoniach – donosi Japan Daily Press. Ta nowa moda zaczyna także docierać do Korei Południowej. Niektóre japońskie kliniki chirurgiczne z uwagi na ogromne zainteresowanie takimi zabiegami przestały się reklamować.

Elektryczne skalpele robią swoje i zmieniają na życzenie klientów linie, które mają wróżyć przyszłe losy. Chętnych nie zraża to, że po zabiegu pozostają na długo, jeśli nie na zawsze, blizny na dłoniach.

Sama operacja, jak przyznają specjaliści nie jest trudna, musi być jednak dobrze wykonana, bo linie przebiegające na naszych dłoniach nigdy nie są proste. Ceny zaczynają się od 80 dolarów i sięgają tysiąca. Cała procedura zajmuje od 10 do 15 minut i w tym czasie dokonuje się zmiany od 5 do 10 linii na dłoni. Niektórzy pacjenci mazakami wykreślają ich wymarzony przebieg.

Dochodzenie do siebie, gojenie się ran po takim zabiegu i formowanie się nowych linii zajmuje zwykle około miesiąca. Klientami chirurgów plastycznych są głównie osoby przed 30 rokiem życia.

Mężczyźni proszą chirurgów o taką zmianę linii życia, która ma zapewnić im powodzenie finansowe. Kobiety z kolei stawiają na udane związki. Zabiegom poddają się kobiety bez linii małżeństwa, które o to, że nie znalazły partnera obwiniają los. Na operacje zgłaszają się również te po nieudanym związku, które chcą korekty takiej linii.

Japońscy lekarze dokonujący tych operacji słyszą potem opowieści o znalezieniu męża, o wygranych na loterii, jednak większość z nich sądzi, że efekty zabiegów to przede wszystkim wynik efektu placebo. Jeśli ludzie sądzą, że będą szczęśliwi, to czasami takimi się stają – tłumaczą. Dr. Yannis Alexandrides, szef jednej z londyńskich klinik chirurgicznych zwraca jednak uwagę na niebezpieczeństwo, z jakim może wiązać się taki zabieg. Możliwe powikłania to infekcja lub uszkodzenie nerwów. (PAP)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>