Jałmużna to nie litość, a gest braterstwa!

Czym jest Jałmużna Wielkopostna wyjaśnia w rozmowie na łamach Życia Warszawy ks. dr Zbigniew Sobolewski, etyk, sekretarz generalny Caritas Polska. Zgodnie ze znaczeniem greckiego słowa ?eleemosyne? oznacza datek dla ubogich, pomoc bliźniemu w potrzebie. W Kościele jest rozumiana jako gest braterstwa i solidarności z ubogimi. Jest też formą doskonalenia duchowego człowieka – mówi ks. Sobolewski. Dlatego w Wielkim Poście już po raz piąty Kościoły katolicki, prawosławny i protestanckie razem organizują ogólnopolską jałmużnę pod hasłem ?Bądźmy świadkami miłości? – dodaje i opowiada, jak jest zorganizowana.

W tym roku pieniądze, zaoszczędzone na własnych wyrzeczeniach, które dzieci zbiorą do rozprowadzanych skarbonek będą przeznaczone na leczenie i rehabilitację dzieci i osób starszych.

Jak dodaje Nasz Dziennik, pod hasłem „Bądźmy świadkami miłości” ruszyła tegoroczna akcja „Jałmużny Wielkopostnej”. Caritas Polska rozprowadziła w parafiach prawie 1,2 mln skarbonek. Zebrane w ten sposób ofiary przeznaczone zostaną na wsparcie ludzi starszych pozostających bez opieki, zakładanie klubów seniora i wolontariat osób na emeryturze.
KAI, www.info.wiara.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>