Interesująca oferta Zespołu „Zielawa” oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Rossoszu! Warto skorzystać!

Zespół „Zielawa” oraz Gminny Ośrodek Kultury w Rossoszu zapraszają również grupy zorganizowane do udziału w warsztatach edukacji regionalnej do Pracowni Rzemiosła i Rękodzieła Ludowego w Kożanówce:

„Dawne prace w chłopskiej zagrodzie” – pokazy i warsztaty.
(Do wyboru: cięcie piłą „twoja-moja”, robienie „zagaty”, młocka cepem, cięcie sieczki, wykonywanie „ostrzeszków”, robienie powróseł i wiązanie snopków, robienie mąki na „żarnach”, robienie kaszy w „stępie”, wykonywanie prostych narzędzi np. grabi, wyplatania koszy itp., gotowanie w parniku i tłuczenie karmy dla zwierząt, wyplatanie płotu, robienie „postołów”, „dłubanek”, „świściółek”, i „bekasów”).
„Z siana, słomy i wszystkiego co pod ręką” – pokazy i warsztaty.
(Do wyboru: zwierzątka z siana, słomkowe ozdoby wnętrza domu, „pająki” z krepiny, materiału, grochu itp., wianki i wianuszki z ziół, szmaciane lalki, ludziki i zwierzątka z ziemniaków, marchwi, żołędzi itp., słomiane kwiaty, bibułkowe bukiety, kompozycje z suszek, czapki z sitowia, kwiaty z ptasich piór, stroiki sezonowe np. bożonarodzeniowe, wielkanocne, pisanki, kraszanki, palmy, ozdoby na choinkę, koszyczki, serwetki, baranki, zajączki, kurczaczki itp. do święconki
„Rossoskie tradycje” – prezentacje, warsztaty i nauka.
(Do wyboru: dawne zabawy dziecięce, korowody, tańce, pieśni południowopodlaskie, ciasta obrzędowe np. „bocianowe łapki”, „korowaje”, „sękacze” w ramach ciastoterapii oraz „Wielkie pranie i baniek puszczanie”)
„Od włókienka do czółenka” – pokazy i warsztaty z obróbki lnu i tkania na „krośnach” a w sezonie zwiedzanie pola zasianego lnem, poznawanie chwastów rosnących w lnie, prace przy wyrywaniu lnu, wiązaniu, moczeniu, ścieleniu, wybijaniu oraz zwiedzanie „Galerii Lnu”.

Informacje ogólne

czas trwania każdego z warsztatów – do 5 godzin.
możliwość zorganizowania ogniska z kiełbaskami po warsztatach
koszt warsztatów:
30 zł od osoby (bez ogniska),
35 zł (z ogniskiem)
za bezpieczeństwo uczestników przez cały czas trwania warsztatów odpowiadają opiekunowie
kontakt:
504 196 524 (informacje i zapisy),
83 378 45 04 (informacje).
Zapisy z tygodniowym wyprzedzeniem.

Zapraszamy.

Warsztaty odbywają się w „Pracowni Rzemiosła i Rękodzieła Ludowego” w Kożanówce. (ok. 2 km od centrum Rossosza, w budynku po zlikwidowanej i przystosowanej do nowej funkcji szkole).

Kontakt: Aniela Halczuk , kom. 504 196 524.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>