Hiszpania: 2/3 kobiet, które dokonały aborcji, cierpi na stres pourazowy.

Ponad 65 proc. kobiet, które usunęły ciążę, cierpi później na stres pourazowy ? powiedziała Carmen Gómez Lavín z hiszpańskiego Komitetu na rzecz Prawa do Życia (DAV).

Dodała, że ryzyko wystąpienia tego rodzaju depresji klinicznej u kobiet jest o 65 proc. większe u kobiet, które poddały się aborcji niż u tych, które urodziły poczęte dziecko.

Gómez, która z wykształcenia jest psychologiem, powołała się na dane ogłoszone w międzynarodowym czasopiśmie lekarskim ?Medical Science Monitor?. Przytoczyła również materiał zawarty w europejskim raporcie nt. zdrowia publicznego z 2005, z którego wynika, iż w czasie samego procesu aborcji w ciągu roku, który po nim następuje, śmiertelność wśród kobiet ?aborcjonistek? jest od 3,5 do 6 razy wyższa niż u kobiet, które zostały matkami.

Dr Gómez zauważyła ?paradoks?, iż w Hiszpanii 97 proc. z ponad 100 tys. aborcji, o których mówi się oficjalnie w ciągu roku, dokonywanych jest właśnie ze względu na domniemane poważne zagrożenie zdrowia fizycznego bądź psychicznego kobiety. Tymczasem ?cała literatura naukowa podkreśla w sposób wyraźny i niepodważalny, że największe ryzyko dla zdrowia kobiety powstaje po aborcji? ? stwierdziła psycholog.
www.info.wiara.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>